• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Kansen voor VHP om regeermacht te behouden zolang machtsspel rondom DNA-voorzitter gaande is

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
30 mei 2025 13:31
in Suriname
chan santokhi vhp

Chan Santokhi

De politieke ontwikkelingen in Suriname houden de gemoederen flink bezig, maar volgens kenners is het nog veel te vroeg om te juichen of te vrezen.

Hoewel er volop gesproken wordt over een mogelijke machtsverschuiving, blijft de situatie volgens analist R. Pinas allesbehalve stabiel.

In een gesprek met GFC Nieuws laat Pinas weten dat de NDP pas enigszins gerustgesteld kan zijn wanneer er daadwerkelijk een nieuwe voorzitter van De Nationale Assemblée (DNA) uit hun samenwerkingskamp is gekozen.

Tot dat moment blijft alles onzeker. “Zolang die stap nog niet is gezet, kunnen we nog lang niet met zekerheid zeggen dat er een nieuwe regering onder NDP-leiding komt,” aldus Pinas.

Hij verwijst naar de zes partijen die recentelijk een intentieverklaring tot samenwerking hebben ondertekend. Zelfs als daaruit een parlementsvoorzitter wordt gekozen, zegt dat volgens hem nog niet alles.

Bekijk ook:

Amazone Partij Suriname waarschuwt voor groeiende staatsschuld en pleit voor groene economische koers

Defensie werft nieuwe militairen en informeert jongeren over carrièremogelijkheden

“We hebben vaker gezien dat in de Surinaamse politiek dingen plotseling kunnen veranderen. Afgesproken zaken worden teruggedraaid, allianties vallen uiteen en individuele belangen gaan boven loyaliteit.”

De objectieve waarnemer waarschuwt ervoor dat de VHP koste wat kost haar machtspositie wil behouden en daarvoor alle mogelijke tactieken zal toepassen.

Hij wijst ook op ABOP-leider Ronnie Brunswijk die volgens hem nog altijd van mening kan veranderen. “En niet alle andere partijen in het blok staan bepaald bekend om hun politieke stabiliteit,” voegt hij toe.

De analist besluit met een nuchtere constatering: “In Suriname, waar macht en geld vaak zwaarder wegen dan principes, blijft alles mogelijk tot het allerlaatste moment.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

APS wil ‘Debt-for-Nature’-model voor Suriname.
Suriname

Amazone Partij Suriname waarschuwt voor groeiende staatsschuld en pleit voor groene economische koers

Nieuwe lichting militairen gezocht.
Suriname

Defensie werft nieuwe militairen en informeert jongeren over carrièremogelijkheden

Voorstel ingediend voor offshoregebied SHO EAST in Sector 2. Foto: illustratief
Suriname

Nieuwe offshore interesse voor Suriname: Staatsolie ontvangt vierde voorstel binnen Open Acreage-model

Wetenschappers bevestigen uitzonderlijk oliepotentieel van Surinaams Blok 52. Beeld: illustratief
Suriname

Nieuw onderzoek wijst gebied nabij Surinaams Blok 52 aan als veelbelovendste oliebron

Schiphol Airport Paramarbio
Lifestyle

Lange reistijd grootste ergernis voor sommige Surinamers in Nederland die familie bezoeken

pres simons 2025 09 24 at 16 23 14 1024x676
Suriname

Suriname- analist ziet positieve koers onder president Simons

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws