• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Waarom Surinaamse Nederlanders liever niet in Spanje moeten wonen

Patricia Wong door Patricia Wong
16 april 2025 04:00
in Column, Lifestyle
schiphol airport spanje suriname

Je hoort en leest steeds vaker dat Nederlanders van Surinaamse origine dromen van een leven in Spanje.

Niet terug naar Suriname, maar wél beter weer, rust en op het eerste gezicht minder regeltjes. Eigenlijk een soort middenweg tussen Suriname en Nederland.

Maar wat weinig mensen zeggen, is dat die droom voor sommigen toch net iets anders uitpakt.

Ik ken persoonlijk meerdere Surinaamse Nederlanders die daar nu wonen. Er is namelijk ook een kant die bijna nooit besproken wordt.

In Spanje word je als persoon van kleur zelden gezien als Nederlander.

Een Hindoestaanse, Javaanse of Creoolse Surinamer? Die valt daar niet onder de noemer “Europeaan”, maar wordt sneller gelinkt aan migranten uit Afrika of India. En daar kleven vooroordelen aan.

In Nederland zijn Surinamers goed geïntegreerd en bekend in de samenleving. Als je ABN praat en je zaken op orde hebt, word je meestal als gelijke behandeld.

In Spanje is dat echter minder vaak het geval. Daar kijkt men eerst naar je uiterlijk en dan pas naar je paspoort. Spanjaarden zijn nu eenmaal minder gewend aan immigranten van buiten Latijns-Amerika.

Dat verschil in behandeling is echt. Ik hoorde verhalen van mensen die ineens voor hun gevoel met minder respect werden benaderd.

Of die zich moesten bewijzen, alleen omdat ze er niet “Nederlands” uitzagen. Zelfs bekende voetballers van kleur worden daar tijdens wedstrijden uitgescholden.

Dus ja, Spanje heeft z’n charme. Maar voor Surinaamse Nederlanders van kleur zit er ook een keerzijde aan die zon. En daar moet je eerlijk over durven zijn, voordat je zomaar de koffers pakt.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

vrouw dame senior oud selfie telefoon
Column

Surinaamse oudere vrouwen claimen hun recht op geluk door relaties met jonge mannen

Cubanen in Suriname
Lifestyle

Cubanen in Suriname: een nieuwe realiteit waar ons land aan moet wennen

euro geld
Lifestyle

Moeten Surinamers die Nederland verlaten nog jarenlang belasting blijven betalen?

suriname rivier paramaribo meerzorg commewijne korjaal boot
Column

Waar in Suriname voelen mensen zich het meest gelukkig?

fort zeelandia paramaribo
Lifestyle

‘Onderdanigheid zit diep’: Pinas uit zorgen over mentaliteit in Suriname

benzineprijs spanje
Lifestyle

Rijk Europees land blijkt benzine te hebben die bijna even duur is als in Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws