• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Geschiktheid Jenny Simons als president van Suriname in twijfel getrokken

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
7 maart 2025 20:00
in Suriname
jennifer simons jenny geerlings

De Surinaamse politiek lijkt vaak te berusten op aannames in plaats van grondige analyses.

Zo wordt binnen de Nationale Democratische Partij (NDP) vrijwel als vanzelfsprekend aangenomen dat huidig voorzitter Jenny Simons een geschikte kandidaat zou zijn voor het presidentschap van Suriname.

Suriname- analist R. Pinas plaatst in gesprek met GFC Nieuws hier echter grote vraagtekens bij en stelt dat de keuze voor Simons allesbehalve vanzelfsprekend zou moeten zijn.

Volgens de objectieve waarnemer staat Suriname de komende jaren voor immense uitdagingen en heeft het land een leider nodig met de juiste vaardigheden om het land uit de crisis te loodsen.

Hij maakt zich ernstig zorgen over verschillende punten met betrekking tot Simons’ profiel.

Zo wijst hij op haar leeftijd van 71 jaar, terwijl de NDP beschikt over jongere, vitalere en ruimdenkender personen.

Daarnaast ontbreekt het Simons volledig aan bestuurlijke, diplomatieke en onderhandelingservaring, zowel in het bedrijfsleven als in de vakbeweging.

Ook als spreker schiet ze naar zijn zeggen erg tekort en volgens hem mist ze bovendien de juiste uitstraling en het charisma. Eigenschappen die nodig zijn voor een president.

Mis dit niet:

QRT houdt twee verdachten aan na vermoedelijke diefstal met geweld

Overheid pakt ‘spookambtenaren’ aan met salarisblokkades

“Men neemt in Suriname gewoon aan dat iemand geschikt is, zonder diep na te denken of te analyseren,” stelt Pinas. “Maar waar is de onderbouwing? Welke kwaliteiten maken haar de juiste keuze?”

De analist wijst erop dat de NDP over veel geschiktere en jongere kandidaten beschikt en roept op tot een kritische heroverweging binnen de partij.

“Suriname kan het zich niet veroorloven om op basis van loyaliteit of gewoonte een verkeerde keuze te maken,” waarschuwt hij.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Politie onderzoekt rol van twee mannen bij diefstal met geweld
Suriname

QRT houdt twee verdachten aan na vermoedelijke diefstal met geweld

Regering blokkeert salarissen van 1.448 afwezige ambtenaren
Suriname

Overheid pakt ‘spookambtenaren’ aan met salarisblokkades

Regering ziet diplomatie als sleutel tot economische groei
Suriname

Minister Bouva: Internationale missies openen deuren voor nieuwe investeringen

Local Content en Transfer Pricing Wetgeving voor maximale opbrengsten en brede ontwikkeling.
Suriname

DNL presenteert wetten voor duurzame groei

QRT houdt verdachte aan na mishandeling en vermeende vuurwapenbedreiging
Suriname

Quick Response Team houdt verdachte aan na mishandeling en vermeende bedreiging met vuurwapen

Minister Stephen Tsang
Suriname

Onderzoek naar mogelijke sabotage bij OWRO nog volop gaande

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws