• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Vrouw uit Rotterdam weigert terug te keren naar Suriname: ‘Het is levensgevaarlijk daar’

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
2 oktober 2024 20:00
in Lifestyle
vrouw oud bejaard senior hindoe eenzaam

Een eind zestiger uit Rotterdam die al sinds de jaren ’80 in Nederland woont, zegt voor ‘geen goud’ terug te keren naar haar geboorteland Suriname.

De dame beweert dat de situatie in Suriname de afgelopen jaren alleen maar verslechterd is.

“Het is levensgevaarlijk daar. Ik was er voor het laatst tien jaar geleden, en sindsdien hoor ik van familie dat het nog erger is geworden,” schrijft ze in een WhatsApp-bericht aan GFC Nieuws Lifestyle.

Volgens haar heeft de huidige veiligheidssituatie in Suriname veel invloed op haar beslissing om het land te mijden.

“In mijn levensfase zijn veiligheid en zekerheid veel belangrijker. Ik wil me geen zorgen maken over criminaliteit of om de verkeerde tijd op de verkeerde plaats te zijn.”

Zelfs al zou ze jonger zijn, zou ze het niet overwegen om terug te keren.

“Zelfs als ik jonger was en met kleine kinderen in Suriname zou wonen, zou ik het lastig vinden om er toekomstperspectief te zien. Er zijn weinig mogelijkheden, zowel economisch als op het gebied van onderwijs en persoonlijke ontwikkeling.”

De senior merkt daarnaast dat de omgang met mensen anders is geworden. “Mensen willen altijd iets van je hebben. Ze zijn minder oprecht en hebben vaak iets achter de hand. Die oprechtheid van vroeger is weg.”

Hoewel ze nog wat familie in Suriname heeft, woont het grootste deel van haar naaste familie inmiddels ook in Nederland.

“Ik ben content met hen hier. We zorgen goed voor elkaar en ik heb hier mijn leven opgebouwd. Voor mij is er geen reden meer om terug te gaan.”

Volgens haar is het jammer dat Suriname, het land dat ooit haar thuis was, nu een plaats is waar ze zich niet meer veilig voelt.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

waterkant paramaribo
Lifestyle

Oproep tot massale kusactie op Valentijnsdag aan de Waterkant na rel over liefde in het openbaar

telefoon bellen smartphone
Lifestyle

Sommige Surinamers kiezen voor een Nederlands accent om intelligenter over te komen

reizen vliegen
Lifestyle

Vliegticket naar Suriname in april peperduur: ‘€800 retour is verleden tijd’

bedden stapelbedden opvang
Lifestyle

Asielzoekers uit Nederland naar Suriname klinkt simpel maar is complex

afval vuilnis 1
Lifestyle

Harde aanpak kan personen die vuil op straat gooien stoppen, zegt Geor Hering

bromfiets
Lifestyle

Bromfietstaxi verovert Paramaribo nog niet

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws