• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Renovatie Internaat Atjoni van start 20 mei 2024

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
20 mei 2024 11:57
in Suriname
GFC. Nieuws uit Suriname

Het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur voert thans het Secondary Technical Education Support (STES) Project uit, gefinancierd door de Islamic Development Bank (ISDB).

Dit project heeft als doelstelling het vergroten van de toegang tot en het verbeteren van de kwaliteit van het secundair en technisch onderwijs.

Het project behelst niet alleen de bouw van twee schoolcampussen voor secundair onderwijs in de districten Para en Marowijne, maar ook de renovatie en afbouw van het Internaat te Atjoni.

Studenten van het binnenland hebben weinig toegang tot het onderwijs en besteden lange reistijden via boottransport tussen hun woongebied en de school, welke de voornaamste barrière is voor deze studenten voor het voortzetten van hun studie.

Atjoni is het centraal punt voor verkeer van en naar de bovenstroomse dorpen.

Bekijk ook:

S&P Global Energy: Suriname kan meer dan US$17 miljard aan offshore investeringen verwachten in komende vijf jaar

‘Suriname en Nederland mag je niet met elkaar vergelijken’

Hierdoor is Internaat Atjoni strategisch gunstig gelegen, en op steenworp afstand van V.O.J. Atjoni.

De renovatie van het internaat zal studenten van het verre binnenland accommodatie bieden, waarbij zij geen lange reistijden meer hoeven af te leggen om hun studie te kunnen voortzetten.

Het internaat bestaat uit 3 internaat gebouwen, een opslagruimte, een keuken, een studiezaal en een bibliotheek.

Het internaat verkeerde al jaren in zeer deplorabele staat waarbij de gebouwen niet meer geschikt waren voor het accommoderen van studenten.

Het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur erkent de cruciale rol van het internaat voor de ontwikkeling van de kinderen in het binnenland, en heeft alles in het werk gesteld om de renovatie van Internaat Atjoni op te starten.

Binnen het renovatieproject zullen 3 internaat gebouwen, een opslagruimte, keuken, studiezaal en bibliotheek worden opgeleverd.

De bouw is reeds van start gegaan in april 2024.

De werkzaamheden zijn in volle vaart met als streefdatum voor de oplevering september 2024.

De renovatie van het internaat zal een enorme aanwinst zijn voor met name de studenten van het verre binnenland, en sluit aan op het integraal beleid van het Ministerie voor het vergroten van de toegang tot onderwijs

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Suriname op weg naar 600.000 vaten olie-equivalent per dag.
Suriname

S&P Global Energy: Suriname kan meer dan US$17 miljard aan offshore investeringen verwachten in komende vijf jaar

schaafijs paramaribo suriname
Lifestyle

‘Suriname en Nederland mag je niet met elkaar vergelijken’

Illustratiefoto
Suriname

Ramcharan voert druk op Bronto Somohardjo maximaal op en eist dat bewijs eindelijk op tafel komt

Grote wegwerkzaamheden Van ’t Hogerhuysstraat starten op 28 juni
Suriname

Tijdelijke afsluiting Van ’t Hogerhuysstraat tussen Lenienweg en Molenpad vanaf 28 juni

Oproep tot salarisverhoging en betere ondersteuning in onderwijs.
Suriname

Raghoenandan: investeer in leerkrachten en de toekomst van Suriname

Suriname moet zich bewijzen op uitvoering en investeringszekerheid, zegt Petronas
Suriname

Petronas: Suriname wordt beoordeeld op uitvoeringskracht en investeringszekerheid in offshore sector

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws