• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Gezin dat met 16 mensen in klein huis in Paramaribo woonde sliep maandenlang op eenpersoonsmatras

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
10 april 2024 21:00
in Suriname
Verbaasd vrouw verbazing schrik geschrokken

In Paramaribo, Suriname, heeft een gezin van vier, dat tot voor kort onder zeer benarde omstandigheden met 16 personen in een klein huis leefde eindelijk een sprankje hoop gevonden.

Dankzij de interventie van een Internationale Foundation hebben zij nieuw onderdak gekregen, een welkome verandering na lange tijd met zestien familieleden in één klein huis te hebben gewoond.

Het gezin bestaande uit een moeder, vader en twee kinderen, deelde een klein matras dat geschikt is voor 1 persoon op de grond, een situatie die verre van ideaal was.

De moeder en kinderen lagen krap op elkaar op een klein matras, terwijl de vader zijn toevlucht zocht in de keuken, samen met andere familieleden.

Deze leefomstandigheden zijn helaas geen zeldzaamheid meer in Suriname en brengen aanzienlijke problemen met zich mee, zegt een maatschappelijk werkster aan GFC Nieuws.

Het gebrek aan woonruimte en privacy kan volgens haar leiden tot ernstige psychologische stress en spanningen binnen het gezin.

Kinderen hebben moeite om zich te concentreren op hun studie, en volwassenen vinden weinig rust na een lange werkdag.

Het constante gebrek aan persoonlijke ruimte kan relaties binnen het gezin onder druk zetten, wat soms resulteert in langdurige emotionele en psychologische schade.

Mis dit niet:

Suriname en Cuba willen samenwerking uitbreiden naar landbouw en zonne-energie

Suriname bereidt introductie pneumokokkenvaccin voor

Bovendien kan het delen van beperkte voorzieningen met een groot aantal mensen volgens de deskundige leiden tot onhygiënische omstandigheden, waardoor de gezondheid van het gezin in gevaar komt.

In dergelijke situaties wordt de verspreiding van ziekten vergemakkelijkt, en wordt de fysieke welzijn van iedereen in het huishouden bedreigd.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Ministers Melvin Bouva en Bruno Rodríguez Parrilla bespraken in New York verdere samenwerking tussen Suriname en Cuba. Foto: CDS
Suriname

Suriname en Cuba willen samenwerking uitbreiden naar landbouw en zonne-energie

Uitbreiding nationaal vaccinatieprogramma.
Gezondheid

Suriname bereidt introductie pneumokokkenvaccin voor

3. Mede-inzittende bezwijkt aan verwondingen na crash tegen EBS-mast
Suriname

42-jarige automobilist overleden na eenzijdig ongeval aan Kennedyweg

Surinaamse Dollars.
Suriname

Inkomsten dalen, uitgaven stijgen: Surinaamse overheidsrekening zwaar onder druk

aangehouden gevangenis handboeien arrestatie politie man
Suriname

Vier goudzoekers aangehouden en tien vuurwapens gevonden bij actie in Sarakreek

ABOP-parlementariër Sampie benadrukt belang van FPIC bij Mennonietenkwestie.
Suriname

Sampie: FPIC moet gelden bij ontwikkelingen in het binnenland

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws