• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Verhitte discussie over herinvoering van de doodstraf in het openbaar in Suriname

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
9 april 2024 13:53
in Lifestyle, Suriname
Touw draad

In een besloten sociale media groep in Suriname woedt een intensieve discussie over het mogelijk herinvoeren van de doodstraf, specifiek door middel van ophanging in het openbaar, als antwoord op ernstige misdrijven en grensoverschrijdende wreedheden.

Deze discussie heeft aanhangers aan beide kanten van het debat, elk met overtuigende argumenten over de voor- en nadelen van zo’n drastische maatregel.

Voorstanders van de herinvoering van de doodstraf geloven sterk in het afschrikkende effect ervan. Zij argumenteren dat de aanwezigheid en zichtbaarheid van de doodstraf ernstige misdadigers zou kunnen ontmoedigen om hun daden te plegen.

Bovendien zien zij het als een manier om rechtvaardigheid te verschaffen aan de slachtoffers van gruwelijke misdrijven, door ervoor te zorgen dat daders de hoogst mogelijke straf ondergaan.

Ook wordt aangevoerd dat het uitschakelen van ernstige misdadigers uit de samenleving de overheid zou besparen op de kosten van langdurige detentie.

Echter, de tegenstanders van de doodstraf benadrukken het risico van onherroepelijke vergissingen, waarbij onschuldige personen mogelijk ten onrechte worden geëxecuteerd.

Dit argument is bijzonder krachtig in het licht van gevallen waarbij nieuw bewijs de onschuld van veroordeelden heeft aangetoond.

Daarnaast zou Suriname internationale veroordeling en isolatie kunnen riskeren, aangezien veel landen en internationale organisaties de doodstraf beschouwen als een schending van de fundamentele mensenrechten.

Mis dit niet:

Ontwerpwet toezicht virtuele activadienstverleners klaar voor openbare behandeling

VLINC Startup Café brengt Surinaams talent, bedrijfsleven en financiers samen

Critici betwisten in gesprek met GFC Nieuw ook het vermeende afschrikkende effect van de doodstraf, door aan te voeren dat er geen overtuigend bewijs is dat het effectiever is dan levenslange gevangenisstraffen in het voorkomen van misdaad.

Bovendien roepen morele en ethische bezwaren tegen de doodstraf vragen op over de rol van de staat in het nemen van levens, ongeacht de misdaad.

De discussie in Suriname over dit onderwerp is diepgaand en raakt aan fundamentele vragen over rechtvaardigheid, menselijke waardigheid en de effectiviteit van strafrechtelijke sancties.

Terwijl de wens voor een resolute aanpak van ernstige criminaliteit begrijpelijk is, waarschuwen tegenstanders voor de potentiële gevaren en morele dilemma’s die gepaard gaan met de herinvoering van de doodstraf.

Het is een debat dat de Surinaamse samenleving waarschijnlijk nog lang zal bezighouden, waarbij diepgaande overwegingen over ethiek, recht en menselijkheid centraal staan.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Nieuwe toezichtwet moet markt voor virtuele activa transparanter maken
Suriname

Ontwerpwet toezicht virtuele activadienstverleners klaar voor openbare behandeling

Creative Tech Hub Caribbean lanceert VLINC Startup Café voor lokaal talent en ondernemers.
Suriname

VLINC Startup Café brengt Surinaams talent, bedrijfsleven en financiers samen

Rijstboeren. Illustratiefoto.
Suriname

Nickerie staat en valt met de rijstsector, regering moet nu handelen

Wie teruggaat van Nederland naar Suriname, mist vaak vooral de vele kleine gemakken. Foto: KLM Boeing op Schiphol
Lifestyle

‘Remigratie naar Suriname voelt als tien stappen terug. Je laat meer achter dan je denkt’

Leerlingen uit leerjaar 8 volgen een presentatie tijdens hun educatieve bezoek aan het ministerie van Binnenlandse Zaken.
Suriname

Basisscholieren nemen kijkje achter de schermen bij ministerie van Binnenlandse Zaken

Nieuwe fase aangebroken in traject naar verzelfstandiging BuFaZ.
Suriname

Minister Monorath bespreekt verzelfstandiging BuFaZ met UNICEF en partners

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws