• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Tienermoeder uit Paramaribo: Mijn oma trouwde op haar 13e, kort daarna was ze zwanger

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
13 juli 2023 15:00
in Lifestyle
vrouw zwanger

Ida Thornhill: Surinaamse ouders mogen zelf hun gezinsgrootte bepalen. Foto ter illustratie.

GFC LIFESTYLEREDACTIE- Met een perspectief dat gevormd is door haar eigen jeugd, deelt een nu 42- jarige moeder uit Paramaribo, Suriname, haar levenservaringen en reflecties met GFC Lifestyle.

De vrouw, die haar eerste kind kreeg op haar 15e, vertelt hoe zij opgroeide in een familie waar vroege romantische relaties en tienerzwangerschappen de norm waren.

“Mijn grootmoeder die al is overleden was slechts dertien jaar oud toen ze trouwde met een 18-jarige jongen en met hem ging wonen in het Surinaamse district Saramacca,” vertelt ze. “Kort daarna werd ze zwanger.”

Deze trend werd voortgezet in de volgende generatie. “Ook haar dochter, mijn tante, was 14 jaar toen ze in verwachting was van haar eerste kind. En dit patroon herhaalde zich bij veel anderen binnen de familie, waaronder mijn nichten.”

Tegen de achtergrond van haar persoonlijke ervaringen onderstreept ze het belang van opvoeding in het voorkomen van tienerzwangerschappen. Ze gelooft dat betere voorlichting en begeleiding van haar ouders een verschil had kunnen maken in haar eigen leven.

Bekijk ook:

Curaçao als alternatief voor Surinaamse Nederlanders: ‘zeer aantrekkelijke optie’

‘Riant levende Surinaamse uitkeringstrekkers vaak verraden door jaloerse familie’

“Als mijn ouders mij betere voorlichting hadden gegeven, had ik zeker nog tien jaar gewacht,” betoogt ze. “Ik zou voorzichtiger zijn geweest en me meer hebben kunnen focussen op mijn scholing en persoonlijke ontwikkeling.”

Een maatschappelijk werkster van het Internationaal VrouwenCollectief zegt aan GFC dat deze openhartige getuigenis niet alleen het belang van voorlichting en opvoeding belicht, maar herinnert ons er ook aan dat persoonlijke ervaringen en familietradities een grote rol kunnen spelen in het vormen van onze levenskeuzes.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Voor sommigen is een terugkeer naar Suriname geen vanzelfsprekende keuze. Foto: Willemstad, Curaçao
Lifestyle

Curaçao als alternatief voor Surinaamse Nederlanders: ‘zeer aantrekkelijke optie’

paramaribo suriname verkeer straat
Lifestyle

‘Riant levende Surinaamse uitkeringstrekkers vaak verraden door jaloerse familie’

casino paramaribo suriname gokken dobbelen
Lifestyle

‘Surinamers die rijk leven van Nederlandse bijstandsuitkering moeten deze terugbetalen’

schaafijs paramaribo suriname
Lifestyle

‘Suriname en Nederland mag je niet met elkaar vergelijken’

vliegtuig reizen
Lifestyle

Leven op Europees niveau in Suriname: de kosten lopen sneller op dan gedacht

Geor Hering vindt dat publieke media in Suriname zorgvuldig moeten omgaan met reclame-uitingen die volgens hem verwachtingen wekken zonder wetenschappelijke onderbouwing. Beeld: AI
Lifestyle

Felle kritiek op astrologiereclames bij STVS: Hering spreekt van misleiding

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws