• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

14 agenten gedood door Haïtiaanse rebellen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
27 januari 2023 07:00 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 07:39
in Nieuws
haiti opstanden

GFC NIEUWSREDACTIE- De oproerpolitie is in opstand gekomen in Port-au-Prince, de hoofdstad van Haïti, uit protest tegen de moord op meer dan een dozijn collega’s door criminele bendes.

De protesterende politieagenten verwijten de regering dat ze geen actie onderneemt.

Meer dan 100 demonstranten blokkeerden straten, verbrandden banden, vernielden beveiligingscamera’s en beschadigden voertuigen.

Volgens lokale media braken verschillende agenten door de poorten van de residentie van de premier en probeerden ze de internationale luchthaven van Haïti binnen te komen.

De Nationale Unie van Haïtiaanse Politieagenten zegt dat sinds het begin van het jaar 14 mannen zijn omgekomen bij aanvallen van verschillende bendes op politiebureaus.

Volgens de Nationale Politie van Haïti zijn alleen al woensdag zeven agenten om het leven gekomen bij een schietpartij.

Port-au-Prince en andere steden worden al maanden geteisterd door escalerende dodelijke bendeoorlogen, en de Haïtiaanse media hebben gemeld dat het land sinds het begin van het jaar een duidelijke stijging van het aantal ontvoeringen heeft gezien.

In oktober 2022 deed de regering-Henry een beroep op de internationale gemeenschap voor een multinationale veiligheidsmacht om de orde te helpen herstellen – maar de oproep is tot nu toe onbeantwoord gebleven, ondanks wat meer hulp van de VS en Canada.

Mis dit niet:

Suriname kampt met tekort van 80 megawatt aan stroom, president wil snelle uitbreiding zonne-energie

Waarom moeten Surinamers op Schiphol soms zo ver lopen naar hun vliegtuig?

Volgens Haïtiaanse mensenrechtenorganisaties beheersen en terroriseren gewapende groepen ten minste 60% van de hoofdstad en haar omgeving en controleren ze de wegen in en uit de stad.

Afgelopen september namen bendes een groot brandstofdepot in de haven van Port-au-Prince in beslag, waardoor de levering van geïmporteerde brandstof werd geblokkeerd en de distributie van voedsel en medicijnen werd belemmerd.

De blokkade dwong veel bedrijven te sluiten en bemoeilijkte de distributie van benzine en gebotteld drinkwater, terwijl de cholera-uitbraak verergerde.

De VN-gezant voor Haïti, Helen La Lime, zegt dat “de situatie in Haïti ernstig is”.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

zonne energie
Suriname

Suriname kampt met tekort van 80 megawatt aan stroom, president wil snelle uitbreiding zonne-energie

Gate op Schiphol
Lifestyle

Waarom moeten Surinamers op Schiphol soms zo ver lopen naar hun vliegtuig?

Jubileumjaar geopend met gezamenlijke ambitie voor een sterker lokaal bedrijfsleven.
Suriname

Twintig jaar SBF: oproep tot concrete resultaten voor het Surinaamse ondernemerschap

Saamaka vragen op COP17 om erkenning van collectieve grondrechten.
Suriname

VSG bij COP17: “Geen beloften meer, maar concrete actie voor de grondrechten van de Saamaka”

meisje vrouw tiener aziatisch
Suriname

Jongen (16) vastgezet na vermoedelijk zedenmisdrijf met meisje (13) in Marowijne

Onderwijsbond waarschuwt leerkrachten: Kijk verder dan november
Suriname

Syndicaat voor Onderwijsgevenden ontevreden over herwaardering onderwijsgevenden: “Het is genoeg geweest met kruimels”

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws