• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Grondenrechtenvraagstuk binnen maand op agenda DNA

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
11 oktober 2022 00:00
in Nieuws
santokhi

GFC NIEUWSREDACTIE- President Chandrikapersad Santokhi heeft aangegeven dat binnen regeringstop besloten is prioriteit te geven aan het grondenrechtvraagstuk van de binnenlandbewoners van Suriname.

Hij heeft toegezegd dat de regering het zal bewerkstelligen dat dit vraagstuk binnen een maand op de agenda van het parlement komt en wordt behandeld. Ook het vraagstuk van grondconversie zal worden behandeld.

Het staatshoofd vindt het noodzakelijk dat de randvoorwaarden die cruciaal zijn voor de ontwikkeling en bescherming van alle bevolkingsgroepen, in het bijzonder zij die in stamverband leven, in place worden gebracht.

Santokhi heeft deze kwestie kenbaar gemaakt tijdens zijn toespraak op het paleis bij de viering van de Dag der Marrons op 10 oktober. “Als we kijken naar het verleden, dan zien we dat er strijd geleverd moest worden om te komen tot vrijheid. Zo is er voor de totstandkoming van de vredestraktaat in het kader van 10 oktober strijd geleverd.”

“Belangrijk is dat deze mijlpaal in eenheid en wijsheid is bereikt. Zo ook moeten wij er nu voor zorgdragen dat wij de ontwikkeling van het land ter hand nemen. Daarbij staan gelijke rechten op het gebied van onderwijs, volksgezondheid en alle andere gebieden centraal. Net zoals er is gezorgd voor stabilisatie van de economie, door middel van maatregelen, zo kan dat ook voor het onderwijs en alle andere sectoren. Gefaseerd en gestructureerd kunnen wij in eenheid onze eigen natie ontwikkelen.”

De president zegt onder de indruk te zijn van de vooraanstaande posities die marronbroeders en zuster in de afgelopen jaren hebben ingenomen in de samenleving. Hij benadrukt dat elke bevolkingsgroep in dit land moet kunnen groeien en zich dient te ontwikkelen.

Mis dit niet:

‘Bij vreemden wonen wordt mogelijk makkelijker voor Surinamers in Nederland’

‘Langer blijven voor Owru Yari in Suriname kan ouderen hun AIO kosten’

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Extra slaapkamer verhuren blijft eigen keuze. Foto: Rotterdam Kubus woningen
Lifestyle

‘Bij vreemden wonen wordt mogelijk makkelijker voor Surinamers in Nederland’

Owru Yari Fest
Lifestyle

‘Langer blijven voor Owru Yari in Suriname kan ouderen hun AIO kosten’

Nationale Onderwijsvisie 2035 moet structurele problemen in onderwijs aanpakken.
Suriname

President Simons ontvangt Nationale Onderwijsvisie 2035 en actieplan 2026-2031

suriname zanderij airport johan adolf pengel luchthaven
Lifestyle

‘Koffer niet aangekomen in Suriname: noodzakelijke aankopen kunnen worden vergoed’

Altona-project moet woningbouw toegankelijker maken met hypotheekrente van 7 procent.
Suriname

Altona-project moet 2.305 bouwrijpe kavels opleveren

Rosebel wil gemeenschappen betrekken bij geplande uitbreiding in Brokopondo.
Suriname

Rosebel Gold Mines betrekt traditioneel gezag bij plannen voor mijnbouwuitbreiding

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws