• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Suriname wil export van rondhout afbouwen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
7 oktober 2022 00:00
in Nieuws
hout

GFC NIEUWSREDACTIE- Suriname wil de export van rondhout afbouwen en zijn hiertoe concrete voorstellen besproken met president Chandrikapersad Santokhi.

De Taskforce Ordening en Transformatie Houtsector is deze week door de president ontvangen.

Bij deze tussentijdse bespreking is verslag gedaan over de stand van zaken met betrekking tot het generaal pardon dat was verleend voor de illegale houtkap, de kwestie rond de vorig jaar in beslag genomen illegale houtblokken op de Nieuwe Haven alsook de verlenging van de houtkapvergunningen.

Bij deze gelegenheid zijn concrete voorstellen gedaan over certificering van de houtexporten. De taskforce, met een zittingstermijn van drie maanden, zal na het inwinnen van informatie bij de actoren, in een eendaagse workshop haar voorstellen presenteren.

Het ligt in de bedoeling om met de verzamelde informatie een plan op te stellen om de export van rondhout af te bouwen.

De directeur van de Stichting Bosbeheer en Bostoezicht (SBB), Stanley Betterson, zei eerder dit jaar dat de staat maandelijks duizenden inkomsten misloopt bij de export van Surinaams rondhout.

Volgens Betterson vinden er dagelijks diverse illegale activiteiten plaatsvinden. Hij heeft dit ook onder de aandacht van president Santokhi gebracht.

Santokhi verklaarde eerder dit jaar, ervan op de hoogte te zijn dat het land jaarlijks minstens 130 miljoen dollar aan inkomsten misloopt door illegale exporten van rondhout en het complete gerommel in deze sector.

Mis dit niet:

Groene NGO Collectief Suriname waarschuwt voor grootschalige ontbossing

Afdeling Verkeer Regio Midden versterkt met extra dienstvoertuig

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Suriname verloor in 2022–2023 naar schatting 11.177 hectare bos.
Suriname

Groene NGO Collectief Suriname waarschuwt voor grootschalige ontbossing

Extra dienstvoertuig moet continuïteit verkeerscontroles waarborgen.
Suriname

Afdeling Verkeer Regio Midden versterkt met extra dienstvoertuig

Rawien Raghoenandan
Suriname

Bus- en boothouders kunnen niet langer wachten, gezinnen en bedrijven komen in gevaar

Minister André Misiekaba opende de eerste COVAB-zorgopleiding in Marowijne. Het initiatief moet meer lokaal opgeleide zorgmedewerkers opleveren voor het district. Foto: CDS
Suriname

Marowijne krijgt eerste verpleegkundeopleiding: tientallen studenten kunnen dichtbij huis studeren

Suriname neemt deel aan COP17 in Armenië, waar landen spreken over bescherming van biodiversiteit, internationale financiering en de uitvoering van natuurdoelen voor 2030. Foto: CDS
Suriname

Suriname zet bescherming van bossen en mangroven op agenda bij biodiversiteitstop

President Jennifer Simons. Foto: CDS
Suriname

Simons weigert nieuwe TAS-directeur te benoemen zolang onderzoek uitblijft

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws