• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Problemen basisschool Drietabbetje heeft aandacht regering

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
3 oktober 2022 04:00
in Nieuws
brunswijk

GFC NIEUWSREDACTIE- Alle problemen van de O.S. Granman Akontoe Velanti school te Drietabbetje in het Surinaamse binnenland zullen worden aangepakt door de regering.

De klachten zoals gebrek aan schoon drinkwater, bouwvallige leerkrachtwoningen, in slechte staat verkerende toiletgroepen, stroomonderbrekingen en ongedierte zoals slangen en termieten zijn niet aan dove mans oren gezegd. Binnen één jaar moeten alle dorpen in de regio zijn voorzien van 24 uur stroom via een zonnepanelenproject.

De leerkrachten van de school uit Paramaribo zijn intussen naar hun standplaats. De school met ruim 300 leerlingen zal dinsdag 4 oktober de deur openen voor het nieuwe schooljaar.

Schoolleider Rafaella Pryor heeft samen met drie andere leerkrachten een brief met de geconstateerde problemen aangeboden aan vicepresident Ronnie Brunswijk. De leerkrachten vragen om meteen over een brushcutter te kunnen beschikken, zodat ze tenminste hun woonomgeving kunnen onderhouden.

Brunswijk heeft deze kwestie meteen doorverwezen naar minister Marie Levens van Onderwijs Wetenschap & Cultuur (minOWC), die op dat moment aanwezig was op het kabinet.

Volgens Brunswijk zijn er genoeg middelen vrijgemaakt voor de aanpak van scholen in het achterland. Levens heeft de delegatie beloofd alle punten mee te nemen. Ze kreeg ondersteuning van minister David Abiamofo van Natuurlijke Hulpbronnen.

Mis dit niet:

‘Bij vreemden wonen wordt mogelijk makkelijker voor Surinamers in Nederland’

‘Langer blijven voor Owru Yari in Suriname kan ouderen hun AIO kosten’

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Extra slaapkamer verhuren blijft eigen keuze. Foto: Rotterdam Kubus woningen
Lifestyle

‘Bij vreemden wonen wordt mogelijk makkelijker voor Surinamers in Nederland’

Owru Yari Fest
Lifestyle

‘Langer blijven voor Owru Yari in Suriname kan ouderen hun AIO kosten’

Nationale Onderwijsvisie 2035 moet structurele problemen in onderwijs aanpakken.
Suriname

President Simons ontvangt Nationale Onderwijsvisie 2035 en actieplan 2026-2031

suriname zanderij airport johan adolf pengel luchthaven
Lifestyle

‘Koffer niet aangekomen in Suriname: noodzakelijke aankopen kunnen worden vergoed’

Altona-project moet woningbouw toegankelijker maken met hypotheekrente van 7 procent.
Suriname

Altona-project moet 2.305 bouwrijpe kavels opleveren

Rosebel wil gemeenschappen betrekken bij geplande uitbreiding in Brokopondo.
Suriname

Rosebel Gold Mines betrekt traditioneel gezag bij plannen voor mijnbouwuitbreiding

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws