• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Een echte moderne dame behoudt haar eigen achternaam wanneer ze trouwt

P. Peterson door P. Peterson
17 november 2021 15:00
in Lifestyle
man vrouw koppel stel echtpaar

GFC LIFESTYLEREDACTIE- ‘Elke zichzelf respecterende vrouw zou er goed aan doen om haar geboortenaam te behouden en deze niet aan te passen aan die van haar echtgenoot.’

‘Het is stuitend dat een groot aantal dames nog steeds de achternaam van hun man aanneemt zonder daarbij na te denken; ze hebben niet door dat deze ‘regel’ uit de oertijd komt en eigenlijk betekent dat wij vrouwen letterlijk eigendom worden van een man.’

Dat is althans de overtuiging van een groep jonge vrouwen die onlangs bijeen kwam om in debat te gaan in een populaire relatieshow die wordt uitgebracht in Miami, en voornamelijk man-vrouw verhoudingen bespreekt in de moderne wereld.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Generaliserende negatieve uitspraken om vrouwen in kwaad daglicht te stellen onacceptabel

Als respons verklaarde tafelheer Myron Gains dat ingeval een vrouw sterke gevoelens voor een man heeft en hem respecteert, ze met een brede glimlach zijn achternaam overneemt.

De dames pleiten voor meer bewustwording onder hun geslacht en betogen dat een oude, ‘discriminerende’ traditie geen reden is om je achternaam te wijzigen.

Bekijk ook:

‘Surinamers die rijk leven van Nederlandse bijstandsuitkering moeten deze terugbetalen’

‘Suriname en Nederland mag je niet met elkaar vergelijken’

‘Een man zou andersom ook nooit de naam van zijn echtgenote aannemen, dus waarom wij wel?’, wordt er tot slot aangevoerd door de jongedames.

Foto ter illustratie

ShareTweetSendSend

Meer berichten

casino paramaribo suriname gokken dobbelen
Lifestyle

‘Surinamers die rijk leven van Nederlandse bijstandsuitkering moeten deze terugbetalen’

schaafijs paramaribo suriname
Lifestyle

‘Suriname en Nederland mag je niet met elkaar vergelijken’

vliegtuig reizen
Lifestyle

Leven op Europees niveau in Suriname: de kosten lopen sneller op dan gedacht

Geor Hering vindt dat publieke media in Suriname zorgvuldig moeten omgaan met reclame-uitingen die volgens hem verwachtingen wekken zonder wetenschappelijke onderbouwing. Beeld: AI
Lifestyle

Felle kritiek op astrologiereclames bij STVS: Hering spreekt van misleiding

Waarom zeggen veel Surinamers dat de hitte in Nederland soms zwaarder aanvoelt dan thuis?
Lifestyle

Waarom 32 graden in Nederland anders voelt dan 32 graden in Suriname

Aantal klachten over bouwvakkers opvallend groot. Foto: illustratief
Lifestyle

Waarom bestaan er zo weinig recensiesystemen voor vaklieden in Suriname?

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws