• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Zes jongeren klaar voor YES-avontuur in de VS

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
12 augustus 2025 15:00
in Suriname
yes bij currie onderwijs

Stichting iEARN Suriname heeft de 23ste groep deelnemers geselecteerd voor het Kennedy Lugar Youth Exchange and Study (YES) Program.

Voor hun vertrek brachten zij maandag 11 augustus 2025 een beleefdheidsbezoek aan minister Dirk Currie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur.

De groep bestaat uit Amaralyss Mijnals, Ian Tjosemito, Sequisha Wongsodikromo en Anuska Pargash uit Paramaribo, en uit Nickerie Charissa Kartodikromo en Bryce Kromoredjo.

Currie moedigde hen aan om deze unieke kans optimaal te benutten. “Jullie zijn een uitverkoren groep. In mijn jeugd had ik zulke kansen niet. Gebruik deze ervaring om netwerken op te bouwen, je passie te vinden en te ontdekken wie je wilt zijn. Dit vergeet je nooit meer,” aldus de minister.

Ook de ouders waren aanwezig. Currie sprak hen geruststellend toe: “Het moeilijkste moment is het loslaten. Maar als u weet wat u heeft geïnvesteerd in hun opvoeding en waarden, hoeft u niets te vrezen. Blijf in de rust.”

De minister wil in de toekomst een bijeenkomst organiseren met alle Surinaamse YES-alumni om ervaringen te delen.

De jongeren vertrekken eerst naar Washington D.C. voor een tweedaagse oriëntatie met trainingen en bezoeken. Daarna verblijven zij tien maanden bij gastgezinnen en volgen onderwijs aan een Amerikaanse high school. Na terugkeer blijven zij als alumni actief voor iEARN Suriname.

iEARN (International Education and Resource Network) is actief in meer dan 140 landen en verbindt leraren en studenten wereldwijd.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

avd wandelmars
Lifestyle

Ondernemer wil Avond Vierdaagse verplaatsen naar Brokopondo

geld euro
Lifestyle

Nederlandse toeriste betaalt honderden euro’s voor nepbehandeling in Suriname

tigri guyana suriname grens
Suriname

Tigri-kwestie blijft gevoelig: Suriname vraagt voortzetting technisch overleg

gascilinder gasbom
Suriname

Ogane: Geen tekort aan gas

adhin
Suriname

Adhin grote favoriet voor presidentschap na wegvallen Santokhi

bouva
Suriname

Bouva: Suriname houdt vast aan controle Corantijnrivier, dialoog met Guyana loopt door

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws