• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Nederlandse toeriste betaalt honderden euro’s voor nepbehandeling in Suriname

Ida Thornhill door Ida Thornhill
9 april 2026 18:00
in Lifestyle, Nederland, Suriname
geld euro

'De vrouw werd opgelicht door een nep-genezer in Wanica.'

Een Surinaams- Nederlandse toeriste met gezondheidsklachten is tijdens haar verblijf in Suriname voor maar liefst 300 euro opgelicht door een man uit Wanica die zich voordeed als wonderdokter.

Dat heeft GFC Nieuws vernomen via de levenspartner van de vrouw, die na terugkeer in Nederland zijn verhaal deed vanuit Den Haag.

Volgens de partner had de vrouw tijdens haar verblijf in Suriname last van aanhoudende gezondheidsproblemen en besloot zij advies te zoeken buiten de reguliere medische sector.

Zij kwam daarbij terecht bij de vermeende genezer, die haar na betaling van het consult een opmerkelijk advies gaf.

Gebed als ‘behandeling’ tegen klachten

De zogenaamde wonderdokter gaf de toeriste een voorgeprint gebed mee en instrueerde haar om dit dagelijks vijf keer op te lezen.

Hij verzekerde haar dat haar klachten binnen enkele weken zouden verdwijnen. Van een medische behandeling of doorverwijzing naar een arts was geen sprake.

De partner van de vrouw zegt dat hij pas na haar terugkeer op de hoogte werd gebracht van het bezoek.

“Als ze mij vooraf had verteld dat ze naar zo iemand zou gaan, had ik haar meteen gewaarschuwd. Dit soort figuren verkondigen alleen maar onzin,” verklaarde hij telefonisch aan GFC Nieuws.

Mis dit niet:

Kishan Ramsukul beschuldigt DNA-voorzitter Adhin van terugkrabbelen onder druk coalitie

Bouw van 350 sociale woningen in Reeberg gestart, oplevering binnen twee jaar gepland

Waarschuwingen tegen misleiding blijven nodig

Het Knowledge Institute for Vitality & Care (KIVC) en andere instituten waarschuwen al jaren voor de praktijken van zogenoemde ‘bonumangs’, die zich voordoen als genezers zonder medische basis.

Volgens het kennisinstituut kunnen dergelijke praktijken niet alleen financieel schadelijk zijn, maar ook risico’s opleveren voor de gezondheid wanneer mensen noodzakelijke medische zorg uitstellen.

Het KIVC wijst opnieuw erop dat personen met gezondheidsklachten er verstandig aan doen om altijd een erkende arts te raadplegen.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Coalitie wilde kritisch oppositielid het woord ontnemen.
Suriname

Kishan Ramsukul beschuldigt DNA-voorzitter Adhin van terugkrabbelen onder druk coalitie

President Jennifer Simons en minister Stephen Tsang gaven het startsein voor de bouw van 350 sociale woningen in Reeberg, die door China aan Suriname worden geschonken. Foto: CDS
Suriname

Bouw van 350 sociale woningen in Reeberg gestart, oplevering binnen twee jaar gepland

Minister David Abiamofo is in Brussel gekozen tot plaatsvervangend bestuurslid van EITI, de internationale organisatie die zich inzet voor transparantie in de olie-, gas- en mijnbouwsector. Foto: CDS
Suriname

Minister Abiamofo krijgt bestuursfunctie bij internationale organisatie voor olie en mijnbouw

Suriname mikt op meer Chinese investeringen en toegang tot de Chinese markt
Suriname

Suriname en China willen strategisch partnerschap na 50 jaar verder versterken

geld valuta euro
Lifestyle

Geld cadeau uit Suriname is niet altijd belast in Nederland

KLM vliegtuig schiphol airport
Lifestyle

Met kleinkind naar Suriname reizen vraagt ook om toestemming

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws