• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Zelfrijdende taxi’s in Suriname: haalbaar of luchtkasteel?

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
22 augustus 2025 05:17
in Suriname, Technologie
zelfrijdende taxi suriname

Foto ter illustratie.

De wereld zet flinke stappen met robotaxi’s, maar is Suriname klaar voor zo’n sprong? GFC Nieuws deed onderzoek.

In Austin (Texas) rijdt Waymo inmiddels een fors deel van de stad autonoom via Uber. Het servicegebied werd in juli uitgebreid naar zo’n 233 vierkante kilometer. Dat is grofweg de oppervlakte van heel Paramaribo.

Ook Tesla probeert in Austin voet aan de grond te krijgen met een robotaxi-dienst onder een nieuwe staatstoestemming.

Suriname is een ander verhaal. We rijden links, met veel rechtsgestuurde auto’s. Dat is een belangrijke afwijking van de Amerikaanse situatie waar de meeste zelfrijdende systemen voor rechts rijden zijn getraind.

Bovendien kampen Paramaribo en omstreken geregeld met wateroverlast; sensoren en rijlogica moeten dan betrouwbaar blijven in hevige regen en ondergelopen straten.

De Wereldbank financiert juist nu projecten om de stedelijke afwatering te verbeteren; een signaal dat basale infrastructuur eerst omhoog moet.

Regelgeving specifiek voor autonome voertuigen ontbreekt in Suriname voor zover vindbaar.

In Texas is er wél een helder juridisch kader; in Suriname gaat het digitale beleid (2023-2030) vooral over algemene digitalisering, niet over autonome voertuigen.

Afsluitend

Op korte termijn is een kleinschalige, geofence-pilot in Paramaribo realistisch—mits wetgeving, verzekering en data-rapportage vooraf geregeld zijn.

Een openbare, stad-brede robotaxi-dienst zoals in Austin is nu onwaarschijnlijk. Eerst beleid en infrastructuur op orde, dan pas opschalen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

minister Patrick Brunings van Olie Gas en Milieu
Suriname

Suriname wil grotere en actievere rol in olie- en gassector

De belangrijkste verandering is dat een aanvraag voor een green card vanuit Amerika zelf niet langer de gebruikelijke route is.
Suriname

Surinamers mogen niet in Amerika blijven tijdens aanvraag permanente verblijfsvergunning

Brantimakkaweg 29 1536x1152 zeedijk
Suriname

Zeewater bij Weg naar Zee voorlopig onder controle

Minister André Misiekaba en betrokken instanties nemen de nieuwe straatverlichting op de weg tussen Zanderij en Matta officieel in gebruik.
Suriname

Straatverlichting tussen Zanderij en Matta officieel in gebruik genomen

inheemsen indianen grondenrechten mensenrechten
Suriname

Grondenrechtenmissie zet in op uitvoerbare stappen en lokale betrokkenheid

staatsolie suriname boringen olie en gas
Suriname

Onderwijs moet Surinamers voorbereiden op olie- en gassector

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws