• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Zelfmoordaanslag Bij Pakistaanse moskee, tientallen doden

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
30 januari 2023 09:05 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 07:35
in Nieuws
zelfmoordaanslag mosee

GFC NIEUWSREDACTIE- De Pakistaanse Taliban heeft de verantwoordelijkheid opgeëist voor een dodelijke ontploffing in een moskee in Peshawar op maandag, de jongste aanslag op de stad in het noordwesten van Pakistan.

Een krachtige explosie doodde minstens 46 mensen en liet meer dan 120 gewonden achter, volgens Shafiullah Khan, de plaatsvervangend commissaris in Peshawar.

Reddingsoperaties zijn nu aan de gang in de moskee, die zich in een politiecomplex bevindt en meestal wordt bijgewoond door wetshandhavers.

Sarbakaf Mohmand en Omar Mukaram Khurasani – twee functionarissen van de Pakistaanse Taliban, bekend als Tehreek-e-Taliban (TTP) – brachten verklaringen uit waarin ze zeiden dat de ontploffing “wraak” was voor de dood van TTP-militant Khalid Khorasani vorig jaar.

De TTP is een door de VS aangewezen buitenlandse terroristische organisatie die actief is in zowel Afghanistan als Pakistan.

De ontploffing vond plaats toen 200 gelovigen aan het bidden waren in de moskee, gelegen in het Police Lines-gebied van de stad waar het hoofdbureau van politie en de antiterrorismeofficieren zijn gevestigd. De meesten in de moskee werden verondersteld officieren te zijn.

De TTP heeft de aanvallen in de regio sinds november opgevoerd nadat een staakt-het-vuren met de regering was verbroken, met recente ontploffingen gericht op leger en politie.

De TTP, waarvan wordt aangenomen dat het dicht bij Al-Qaida staat, heeft de afgelopen 15 jaar een opstand in Pakistan gevoerd, vechtend voor strengere handhaving van islamitische wetten en de vrijlating van gevangen leden.

Foto: Upday News Twitter

ShareTweetSend

Meer berichten

Analist woede
Suriname

Analist Pinas woedend na golf van kritiek: Wie mijn voorstel niet begrijpt, heeft gewoon een laag IQ

paspoort nederlands reizen
Lifestyle

Surinamers die hopen Nederlander te trouwen voor papieren merken dat Hollanders niet meer zo goedgelovig zijn

peuterschool creche papegaaitjes
Lifestyle

Werkende ouders en bedrijven raken in de knel door ouderochtenden op school

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws