• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Zelenski vraagt Israël om zich aan te sluiten bij de strijd tegen Rusland

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
24 oktober 2022 15:00
in Nieuws
oorlog

GFC NIEUWSREDACTIE- De Oekraïense president Volodymyr Zelenski riep maandag Israël op om zich aan te sluiten bij de strijd tegen Rusland en herhaalde een verzoek om Israëlische luchtverdedigingssystemen.

“Is het niet tijd voor je staat om ook te kiezen met wie je bent?” Dat zei Zelenski in een videotoespraak op een conferentie voor de Israëlische krant Haaretz.

“Is het met de democratische wereld, die zij aan zij strijdt tegen de existentiële bedreiging van haar bestaan? Of met degenen die een oogje dichtknijpen voor Russische terreur, zelfs als de kosten van voortdurende terreur de volledige vernietiging van de wereldwijde veiligheid zijn,” zei hij.

Israël heeft de Russische invasie veroordeeld. Maar het is op zijn hoede geweest voor het onder druk zetten van de betrekkingen met Moskou, een machtsmakelaar in buurland Syrië, waar Israëlische troepen vaak pro-Iraanse milities aanvallen, en wil het welzijn van de Russische Joden waarborgen.

Israël, die een nieuwe regering zal kiezen in een verkiezing op 1 november, heeft zijn hulp beperkt tot leveringen van humanitaire hulp en defensieve uitrusting. Onlangs bood het aan om Oekraïners te helpen bij het ontwikkelen van luchtaanvalswaarschuwingen voor burgers.

Zelenski zei dat dat niet genoeg was en vroeg dat Israëlische leiders overwegen om ook luchtverdediging te sturen. Hij heeft sinds het begin van de oorlog in februari een aantal keren dezelfde oproep gedaan.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

ndp leiding
Suriname

Blomhoff: NDP, blijf van de Grondwet af!

Assuria 11 1200x800
Gezondheid

Tweede kickoff Healthy Lifestyle Program bereikt meer dan 60 leerlingen op OS Hockey 2

cbvs roemer
Suriname

CBvS: Monetair beleid blijft gericht op prijsstabiliteit ondanks aanhoudende inflatiedruk

staatsolie bril leerling mulo
Suriname

Staatsolie en Optiek Ninon verbinden zorg en onderwijs in Coronie

sonny khoeblal
Suriname

Artiest en denker pleit voor cultuur als deviezenmotor van Suriname

korps politie suriname kps viribux audax agent
Suriname

Politie onderschept bijna 28 kilo cocaïne bij controlepost Stolkertsijver

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws