• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Yerry Khoesial: Suriname moet kiezen voor vooruitgang boven intrige

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
11 oktober 2024 00:00
in Suriname
Khoesial Yerry DNL

Yerry Khoesial van DNL

“In de huidige woelige tijden lijkt de Surinaamse politieke arena meer dan ooit een toneelstuk van intriges en onderlinge strijd.

Terwijl de samenleving schreeuwt om verbetering, blijft de politiek verstrikt in geslepen netwerken die vooruitgang belemmeren. De oude politiek, met haar diepgewortelde connecties en gevestigde belangen, lijkt de samenleving in een staat van malaise te brengen.

De vooruitgang blijkt te stagneren, terwijl de samenleving snakt naar echte verandering,” laat Yerry Khoesial, voorzitter van de Adviesraad van DNL aan GFC Nieuws weten.

Volgens hem zijn de verkiezingen, die oorspronkelijk bedoeld zijn als een kans om de toekomst te hervormen, nu verworden tot een wedstrijd om reputaties te beschadigen en politieke rivalen in diskrediet te brengen.

“De beloftes van een betere toekomst klinken hol, en de roep van het volk, “oen no wan a takroe ting dies moro, weerklinkt luid door de straten.

De roep om verandering is duidelijk, maar echte hervormingen blijven uit. Het is een trieste realiteit dat de nieuwe generatie politici, ondanks hun goede bedoelingen, nog steeds gevangen zit in de schaduw van het verleden. Ze worstelen om zich te onderscheiden en de negatieve erfenis van hun voorgangers af te schudden”, stelt hij verder,

“De hoop op een beter 2025 lijkt aanlokkelijk, maar zolang de oude politiek de macht blijft behouden, blijft de vraag of deze dromen werkelijkheid kunnen worden. De samenleving verlangt naar leiders die niet slechts beloven, maar daadwerkelijk durven te breken met het verleden.”

Mis dit niet:

Snurkers in Suriname opnieuw gedupeerd door falende drogisterijen

Telesur Got Talent na zeven jaar terug met landelijke talentenjacht voor jongeren

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

slapen
Suriname

Snurkers in Suriname opnieuw gedupeerd door falende drogisterijen

Jong talent opnieuw in de schijnwerpers.
Suriname

Telesur Got Talent na zeven jaar terug met landelijke talentenjacht voor jongeren

Van massala tot zuurgoed en bakkeljauw: veel Surinaamse producten zijn inmiddels in Nederland te koop. Foto: Roti /YourFoodBestie
Lifestyle

‘Surinaamse etenswaren meenemen naar Nederland? Dat hoeft dus helemaal niet’

Narcotica Brigade neemt 174 gram vermoedelijke drugs in beslag. Illustratiefoto.
Suriname

Narcoticabrigade neemt drugs en geldbedrag in beslag na invallen in Paramaribo-Noord; drie verdachten in verzekering gesteld

anamoestraat paramaribo suriname
Suriname

Overheid en bewoners Tourtonne pakken drugs, prostitutie en geluidsoverlast aan

Districtscommissaris Marlon Budike.
Suriname

Operatie Tourtonne Cleansweep van start na krutu over veiligheid en leefbaarheid

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws