Wie in Paramaribo op zoek gaat naar een betaalbare woning merkt steeds vaker dat de mogelijkheden beperkt zijn.
Vooral jongeren en starters hebben moeite om geschikte woonruimte te vinden dicht bij werk, scholen en andere voorzieningen.
Uit een onderzoek van GFC Nieuws blijkt dat bouwen in de hoogte een serieuze optie kan zijn om de toenemende druk op de woningmarkt op te vangen.
Groeiende vraag naar woningen in de stad
Voor het onderzoek sprak GFC Nieuws met verschillende inwoners van Groot Paramaribo. Daaruit komt naar voren dat veel woningzoekenden graag in of nabij de stad willen blijven wonen.
Tegelijkertijd neemt de beschikbare bouwgrond af en lopen de prijzen van kavels verder op.
De traditionele bouw van woningen op ruime percelen vraagt veel ruimte. Daardoor wordt het steeds lastiger om voldoende nieuwe woningen te realiseren op aantrekkelijke locaties.
Volgens de bevindingen van GFC Nieuws zou hoogbouw een manier kunnen zijn om meer woonruimte te creëren zonder dat daarvoor grote nieuwe woongebieden nodig zijn.
Appartementen kunnen betaalbaar alternatief zijn
Uit het onderzoek blijkt verder dat appartementen in woongebouwen van 20 tot 30 verdiepingen financieel aantrekkelijk kunnen uitvallen.
De kosten van de grond worden daarbij verdeeld over meerdere bewoners, waardoor de prijs per woning lager kan liggen dan bij een traditionele woning op een eigen perceel.
Voor veel starters lijkt een appartement met een balkon en basisvoorzieningen een acceptabele oplossing, vooral wanneer zij daardoor dicht bij hun werk of opleiding kunnen blijven wonen.
GFC Nieuws wijst erop dat een dergelijk systeem wel vraagt om duidelijke juridische regels. De eigendomsrechten van appartementseigenaren moeten goed worden vastgelegd via de notaris, zodat kopers zekerheid hebben over hun bezit.
Voorbereiden op de toekomst
Naast extra woonruimte kan hoogbouw volgens de onderzoeksbevindingen bijdragen aan efficiënter grondgebruik en een betere inrichting van stedelijke voorzieningen.
Ook kan een moderne stadsontwikkeling aantrekkelijk zijn voor investeerders en projectontwikkelaars.
Met de aanhoudende vraag naar woningen lijkt de discussie over hoogbouw in Paramaribo de komende jaren alleen maar relevanter te worden.







