• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Woede onder NDP-aanhangers na scherpe uitspraken Nederlandse analist: Wij zijn geen criminele organisatie

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
4 april 2025 20:00
in Suriname
ndp

Verscheidene verontwaardigde aanhangers van de Nationale Democratische Partij (NDP) hebben via WhatsApp contact opgenomen met GFC Nieuws om hun diepe afkeer te uiten over recente beweringen van de Nederlands-Surinaamse analist Hikmat Mahawat Khan.

Volgens de vlijmscherpe analist toont de NDP momenteel onomwonden dat het om een criminele organisatie zou gaan en dat het masker definitief is afgevallen nu de partij het ‘merk Bouterse’ probeert te verzilveren richting de verkiezingen.

“Het is ronduit schandalig dat deze man onze partij zo durft te besmeuren,” aldus één van de aanhangers, die zichzelf omschrijft als een loyale strijder voor nationale rechtvaardigheid.

“Wie denkt hij wel dat hij is om een partij die honderdduizenden Surinamers hoop geeft neer te zetten als een crimineel clubje?”

Een andere NDP- supporter noemt de uitspraken van Mahawat Khan “een brute aanval op de democratie” en spreekt van karaktermoord.

“Hij zegt dat wij openlijk toegeven dat wij een veroordeelde crimineel aanbidden. Dat is een grove verdraaiing van de werkelijkheid! Bouterse is voor velen een symbool van verzet en nationale trots. Die man beledigt het hele volk!”

Volgens Mahawat Khan is het echter onvoorstelbaar dat een partij expliciet oproept om te stemmen op basis van een veroordeelde man. “Hoe diep kan je het volk schofferen?”, stelde hij. “Dit gaat echt te ver en veel te ver.”

Foto ter illustratie.

Mis dit niet:

UMA analyseert: 22 suïcides en stijgend huiselijk geweld vragen om actie

Suriname wil vanaf eind 2027 zelf testen op kwik en cyanide

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Wanneer thuis geen veilige plek meer is.
Suriname

UMA analyseert: 22 suïcides en stijgend huiselijk geweld vragen om actie

lab arts doktoren virus
Suriname

Suriname wil vanaf eind 2027 zelf testen op kwik en cyanide

afval gooien uit raam auto
Suriname

Boetes tot SRD 10.000 voor illegale vuilstort, vervuilde percelen en autowrakken

Minister Miquella Huur ontving de presidentiële werkgroep Armoede, Welzijn en Productieve Arbeid voor overleg over projecten in het binnenland. Foto: CDS
Suriname

Suriname wil met rijst, cassave en ondernemerschap meer inkomsten creëren in binnenland

Illustratiefoto.
Suriname

Man aangehouden na bedreiging politie op politieterrein Nieuw-Nickerie

Toeristen vallen onder andere regels. Foto: American Airlines Boeing
Lifestyle

‘Naar Amerika emigreren kan opeens moeilijker worden voor Surinamers’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws