• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Wilfred Burgos, Samuel Monsels, Carolina Vera en Yash Daryanani nu ook Goodwill Sportambassadeurs

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
3 juni 2022 11:18
in Nieuws
sport heel wat ballen en materiaal 65052079

GFC NIEUWSREDACTIE- In het kader van de Sportdiplomatie ontwikkeld door het directoraat Sportzaken wordt het Caribbean Goodwill Sportambassadeursprogramma voortgezet.

Er zijn eerder in Europa gewezen topsporters tot Goodwill Sportambassadeurs aangesteld. Deze zijn Jeffrey van Eck (sport in het algemeen), Oscar Braaf (zwemmen), Sven Stekkel (wielrennen), welke nu al een wezenlijke bijdrage leveren aan de sport gemeenschap van Suriname.

Nu zijn aan de beurt gewezen Surinaamse topsporters en coaches van de regio en het Caribische gebied om aangesteld te worden als Goodwill Sport ambassadeurs.

Het gaat om de volgende prominente sport grootheden: Wilfred Burgos (karate), Samuel Monsels (atletiek), Carolina Vera ( tennis) en Yash Daryanani (zwemmen).

Voorafgaand aan de aanstelling is er een meet & greet gehouden in aanwezigheid van de eerder benoemde sportambassadeurs in Europa Melvin Heuvel (volleybal).

Heuvel informeerde deze groep hoe hij en zijn collega ambassadeurs samen te werk gaan in Europa en hij kijkt uit naar een goede samenwerking met deze Goodwill ambassadeurs van het Caribische gebied.

De directeur Sportzaken van het ministerie van Regionale Ontwikkeling en Sport (ROS), Gordon Touw Ngie Tjouw, heeft door goed lobbywerk in zowel binnen als buitenland de Goodwill Sportambassadeurs bereid gevonden bijeen te komen, samen te werken en pro deo hun krachten te geven om dit programma te ondersteunen samen met het Gericht Nationaal Sportbeleid (GNS).

De Goodwill ambassadeurs hebben tijdens de meet & greet kennis met elkaar gemaakt en hun bijdrage en ondersteuning gezamenlijk toegezegd. Zij zullen ook de ondersteuning geven aan de verschillende sportbonden waar nodig.

Het Caribbean Goodwill Sportambassadeursprogramma is gepland voor de komende 3 jaren. Dit zal door de Goodwill Sportambassadeurs afgewerkt worden.

Om zo kracht bij te zetten aan het programma hebben de ambassadeurs een bereidverklaring getekend. Hiermee is invulling gegeven aan hun toegezegde ondersteuning zowel binnen als buiten het Caribische gebied.

Op het bureau van het directoraat heeft deze ondertekening plaatsgevonden in bijzijn van de Onderdirecteur Onderzoek, Informatie en Kadervorming (OIK) Deborah Winson. Zij zal deze groep toppers verder helpen ondersteunen waar nodig.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

adhin en vids
Suriname

DNA-voorzitter in overleg met VIDS en traditionele leiders over grenskwestie Marowijnegebied

newmont truck
Suriname

Newmont Suriname voert nieuw arbeidsrooster in ter versterking van veiligheid en welzijn

SB3 1200x800
Suriname

Surinaamse Brouwerij investeert in jongeren met Learning 4 Life

Openbaar ministerie 1300x866
Suriname

OM: mediabericht SPSB-zaak schetst verkeerd beeld van zitting

hond rottweiler
Lifestyle

Loslopende honden zorgen voor onveiligheidsgevoel in Paramaribo

koffie cafe bar restaurant thee
Lifestyle

Koffiedranken winnen snel terrein in Paramaribo ondanks hoge prijzen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws