• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Wie van vogels houdt laat ze vliegen, zegt dierenliefhebber uit Commewijne

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
25 mei 2025 10:00
in Lifestyle, Suriname
Vogel

Ze fluiten prachtig, zorgen voor leven in huis en worden vaak met trots tentoongesteld: zangvogels in een kooi.

Toch is niet iedereen onder de indruk van deze manier van “liefde tonen”.

Een vogelliefhebber uit Commewijne, Suriname, deelt een opvallend ander geluid.

In gesprek met GFC Nieuws Lifestyle laat hij weten dat volgens hem veel mensen die beweren van vogels te houden, dat in werkelijkheid niet doen.

Hij stelt dat het houden van een zangvogel in een kleine kooi niets te maken heeft met oprechte liefde voor het dier.

“Hoe kun je zeggen dat je van iets houdt als je het gevangen houdt? Liefde betekent vrijheid. Als je echt van een vogel houdt, dan geef je hem de kans om te vliegen, om zijn vleugels te gebruiken waarvoor ze gemaakt zijn,” zegt hij met overtuiging.

Volgens hem is het misleidend om een dier dat van nature honderden kilometers per dag kan afleggen, op te sluiten in een metalen kooi van slechts enkele tientallen centimeters.

“Het is alsof je iemand van wie je houdt vastbindt aan een stoel omdat je bang bent hem te verliezen. Dat is geen liefde, dat is egoïsme.”

Hij erkent dat veel mensen in Suriname genieten van het gezang van de vogels, maar stelt dat dit niet opweegt tegen het gebrek aan bewegingsvrijheid.

Volgens hem verdienen ook dieren een leven waarin ze kunnen doen wat natuurlijk voor hen is: vliegen, zoeken naar voedsel, en zelf bepalen waar ze rusten.

Zijn boodschap aan een ieder in Suriname is duidelijk: wie écht om vogels geeft, laat ze vrij.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

apotheek azp
Gezondheid

Ondernemer eist betere beloning voor artsen, verpleegkundigen en onderwijspersoneel in Suriname

cultuurtuinlaan scaled
Suriname

Berichten over uitgifte Cultuurtuin aan Chinese particulieren zijn ongegrond

KerstbroodKlein10st0
Lifestyle

Feestwinkels in Paramaribo draaien ongekend goed volgens trendwatcher Wong

Zwaailicht politie Suriname
Suriname

Politie intensiveert controles om verruwing van criminaliteit te stoppen

monorath
Suriname

Ministerie: Volledig onderzoek naar dodelijke schietpartij in uitvoering

Luchtvaartdeskundige Tomas Chlumecky
Suriname

Internationale luchtvaartexpert waarschuwt voor structurele risico’s in Surinaamse luchtvaartsector

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws