• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Wetgeving in relatie tot de mens met een beperking wordt aangepast

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
8 februari 2022 01:00
in Nieuws
rolstoel man gehandicapt

GFC NIEUWSREDACTIE- De commissie “Brede Welzijn voor de Mens met een Beperking” in Suriname is door president Chandrikapersad Santokhi officieel ingesteld.

Deze groep is belast met het aanpassen van de wetgeving in relatie tot de mens met een beperking. Dit zodat Suriname in lijn is met de regelgeving van het VN-verdrag inzake rechten van personen met een beperking.

De elf-man sterke commissie “Brede Welzijn voor de Mens met een Beperking” is voor twaalf maanden ingesteld. Als gevolg van een noodkreet van de organisatie Wan Okasi, nam president Santokhi het initiatief om deze commissie te vormen.

Wan Okasi is een organisatie die opkomt voor de belangen voor de mensen met een beperking. Anniel Koendjbiharie, voorzitter van Wan Okasi, is ook een lid van de commissie.

Het is de bedoeling de Surinaamse wetgeving in lijn te brengen met het VN-verdrag inzake rechten van personen met een beperking. Suriname heeft het verdrag op 29 maart 2017 geratificeerd.

Bekijk ook:

Tenaris opent nieuw servicecentrum in Suriname ter ondersteuning van GranMorgu-project

Curaçao als alternatief voor Surinaamse Nederlanders: ‘zeer aantrekkelijke optie’

De commissie bestaat uit functionarissen, die worden belast met het identificeren van knelpunten bij personen met een beperking. Hiervoor zal er ook vanuit de verschillende ministeries gewerkt worden aan het vormen van het beleid.

Het gaat om de ministeries van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken, Sociale Zaken en Volkshuisvesting, Openbare Werken en het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie.

Het is de bedoeling de zelfstandigheid bij mensen met een beperking zoveel mogelijk te bemoedigen. Hierbij zal er worden gewerkt aan de aanpassing van de infrastructuur en het toegankelijk en betaalbaar maken van transport voor mensen met een beperking in Suriname.

Daarnaast dienen verschillende hulpmiddelen beschikbaar te worden gesteld, alsook deskundigen voor het trainen van mensen met een beperking.

Op het gebied van onderwijs zal een curriculum met bijbehorend lesmateriaal worden ontwikkeld voor studenten op middelbaar en hoger niveau, die motorisch en zintuigelijk beperkt zijn.

Er is ook gedacht aan het creëren van huisvesting en werkgelegenheid voor degenen die dat willen en kunnen. Verder moet er gewerkt worden aan de verbetering van de medische zorg, zowel lichamelijk als mentaal, door het beschikbaar stellen van voldoende medicamenten en begeleiding.

President Santokhi wenst de werkgroep alle succes toe, en gelooft dat de commissie met alle voortvarendheid haar uiterste best zal doen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

GranMorgu-project zet stap vooruit met opening servicefaciliteit in Paramaribo
Suriname

Tenaris opent nieuw servicecentrum in Suriname ter ondersteuning van GranMorgu-project

Voor sommigen is een terugkeer naar Suriname geen vanzelfsprekende keuze. Foto: Willemstad, Curaçao
Lifestyle

Curaçao als alternatief voor Surinaamse Nederlanders: ‘zeer aantrekkelijke optie’

Illustratiefoto.
Suriname

Politie onderschept vuurwapens en verdovende middelen bij controle Redi Doti

Ministers bespreken aanpak drugshandel en illegale goudwinning in Caribisch gebied
Suriname

Suriname en Frankrijk versterken samenwerking op veiligheid en grensbeheer

Ingrid Karta-Bink
Suriname

Ontwerpwet Ontneming Wederrechtelijk Verkregen Voordeel gereed voor plenaire behandeling

Forensische Opsporing versterkt expertise met internationale brandonderzoekstraining
Suriname

Tien forensische rechercheurs volgen gespecialiseerde training in brandonderzoek

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws