• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Wéér vrouw dood door geweld: wat doen we verkeerd?

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
19 februari 2021 21:00 - Geüpdatet op 2 juni 2022 10:02
in Nieuws
kaarsen2 creme

INGEZONDEN– Vrouwen die worden vermoord omdat ze vrouw zijn. Het heet femicide en er moet veel meer aandacht voor komen.

Bijna 60% van de vrouwen die door geweld om het leven komt, wordt vermoord door een ex of de partner. Elke vrouw kan dit meemaken, zeggen deskundigen.

Partnergeweld treft namelijk vrouwen van verschillende leeftijden en achtergronden en komt in ieder milieu en in alle lagen van de bevolking voor.

Deze week werd de samenleving wederom binnen korte tijd opgeschrikt door een moord op een vrouw. Er gaat geen dag voorbij of vrouwen worden slachtoffer van geweld, al dan niet in het zicht van de samenleving.

Vrouwen zijn vijf keer vaker dan mannen slachtoffer van structureel geweld. Ondanks voorlichting en diverse acties van maatschappelijke organisaties blijkt er een toename van partnergeweld.

Wat doen we verkeerd? Is de aanpak verkeerd? Zouden wij de zaak misschien niet anders moeten benaderen, omdat de voorlichting en acties vanuit de samenleving en maatschappelijke organisaties voornamelijk gericht zijn op het empoweren van de vrouw.

Terwijl we streven naar gendergelijkheid merken we dat mannen in het proces worden vergeten en achterblijven. Zou de aanpak niet meer man-gerelateerd moeten zijn? Waarom kijken we niet naar het probleem als een mannenzaak?

Negen van de tien daders zijn man. Daders van geweld groeien op in een cultuur waarin het schijnbaar normaal is om zo met vrouwen om te gaan. Als je daar niets aan doet, houd je het in stand.

We maken allemaal onderdeel uit van dezelfde cultuur, dus als je altijd wegkijkt, ben je ook deel van het probleem. Mannen moeten van jongs af leren omgaan met hun emoties, waardoor ze later kunnen dealen met onder meer ‘het verlies van een vriendin of levenspartner’.

UMA Suriname

Publicatie van ingezonden stukken houdt niet in dat de redactie het eens is met de inhoud. Wenst ook u een ingezonden stuk te publiceren? Mail dit naar [email protected]

BEKIJK OOK: Suriname heeft een ernstig probleem: erg dom redeneren komt steeds vaker voor

ShareTweetSendSend

Meer berichten

NV havenbeheer
Suriname

Suriname blijft volgens Nederlandse analist gevangen in groeiende importverslaving

beschuit met muisjes
Lifestyle

Discussie over muisjes bij geboorte baby’s in Suriname en Nederland

ADEK anton de kom universiteit
Nieuws

Onderwijs en toetsing hervat na spoed-ALV wetenschappelijk personeel Adek

kpa
Suriname

Calamiteitenteam KPA versterkt met 47 nieuwe gecertificeerde leden

Keya Stedenburg
Lifestyle

Surinaamse mannen gaan viraal na wanhopige berichten aan jongedame

President Jennifer Simons in gesprek met seniore burgers tijdens de kerstviering in de tuin van het presidentieel paleis in Paramaribo.
Suriname

President Simons viert Kerst met ruim 500 senioren in tuin van presidentieel paleis

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws