• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Waarom zijn Surinaamse vrouwen zelden onzeker over hun uiterlijk?

Ida Thornhill door Ida Thornhill
9 oktober 2025 22:00
in Column
Dik obese overgewicht

Foto ter illustratie.

Er is iets opvallends gaande onder veel vrouwen in Suriname. Waar vrouwen in andere landen vaak worstelen met onzekerheid over hun uiterlijk, lijken veel Surinaamse dames daar minder last van te hebben.

Ze stralen zelfvertrouwen uit, posten vol trots hun foto’s op sociale media en ontvangen daar dagelijks een overvloed aan complimenten.

Die zelfverzekerdheid lijkt in eerste instantie een positief teken van eigenwaarde, maar er spelen twee opvallende oorzaken mee die dit fenomeen helpen verklaren.

De eerste ligt in het gedrag van mannen in ons land. In Suriname is de drempel om iemand “mooi” te noemen bijzonder laag.

Mannen strooien royaal met complimenten, vaak uit gewoonte of in de hoop op aandacht. Alles wat niet als onaantrekkelijk wordt beschouwd, krijgt al snel het stempel “knap”.

Bekijk ook:

Remigratie naar Suriname brengt aanpassingsproblemen voor Surinaamse Nederlanders

We moeten oppassen voor Japanse toestanden in Suriname

Daardoor ontstaat bij veel vrouwen een opgeblazen beeld van hoe aantrekkelijk ze werkelijk zijn.

Sociale media versterken dit nog verder. Elke selfie levert een reeks hartjes en vleiende reacties op, waardoor zelfs vrouwen die in werkelijkheid vrij gemiddeld of zelfs erg onaantrekkelijk zijn het sterk gevoel krijgen dat ze inderdaad tot de mooiste behoren.

De tweede reden is de beperkte competitie. In landen als Nederland of Brazilië is de lat voor schoonheid veel hoger, simpelweg omdat daar meer vrouwen rondlopen die objectief gezien voldoen aan internationale schoonheidsnormen.

In Suriname is de groep echt opvallend mooie vrouwen kleiner, waardoor de gemiddelde vrouw hier sneller in de categorie “mooi” belandt.

Samen zorgen die twee factoren, overvloedige lof van mannen en een beperkte competitie, voor een opmerkelijke dynamiek.

Ze maken dat veel vrouwen in Suriname zich mooier voelen dan ze elders zouden worden gezien. En dat is op zichzelf een interessant sociaal verschijnsel Een land waar neppe complimenten evenveel waarde hebben als spiegels.

Ida Thornhill

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Voor sommigen voelt terugkeer niet als thuiskomen, maar als opnieuw emigreren. Foto: KLM kist op Schiphol
Column

Remigratie naar Suriname brengt aanpassingsproblemen voor Surinaamse Nederlanders

Sommige Surinamers werken zich kapot om het hoofd boven water te houden. Foto: illustratief
Column

We moeten oppassen voor Japanse toestanden in Suriname

In de Verenigde Staten kunnen dezelfde onderzoeken, afhankelijk van de aanbieder en de verzekering, vele malen duurder uitvallen.
Column

Surinamers uit Amerika besparen honderden dollars met medische controles in Paramaribo

Hoeveel onderwijscongressen hebben wij nog nodig?
Column

Suriname heeft geen tekort aan onderwijsplannen, maar aan uitvoering

Suriname en de obsessie met succes uitstralen
Column

De blufmentaliteit in Suriname: doen alsof je zelf veel verdient terwijl het geld uit Nederland komt

Wateroverlast in Suriname
Column

Een auto is niet van papier en kan meestal gewoon door een ondergelopen straat rijden

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws