• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

VSB: Surinaamse schepen richting VS moeten Security Level 2 hanteren

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
13 september 2025 01:00
in Suriname
export handel containers haven economie

De Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB) heeft overleg gevoerd met diverse stakeholders naar aanleiding van de recent uitgegeven Port Security Advisory door de U.S. Coast Guard.

Per 17 september 2025 moeten schepen die Suriname als één van hun laatste vijf havens hebben aangedaan en de Verenigde Staten als eindbestemming hebben, extra beveiligingsmaatregelen treffen.

Concreet betekent dit dat in Suriname Security Level 2 van toepassing is, zoals opgenomen in de scheepsbeveiligingsplannen. Deze maatregel is vergelijkbaar met acties die gelden bij bijvoorbeeld het aantreffen van verstekelingen aan boord.

De achtergrond van deze maatregel ligt in de internationale naleving van de ISPS-code (International Ship and Port Facility Security Code).

De U.S. Coast Guard constateerde sinds 2023 meerdere tekortkomingen in Suriname, variërend van het ontbreken van jaarlijkse security drills en toegangscontrolesystemen tot structurele verbeterpunten in de fysieke beveiliging.

Hoewel er geen sprake is van een blacklisting, is het signaal ernstig: Suriname voldoet niet aan internationale standaarden op het gebied van havenveiligheid.

Als de internationale gemeenschap dit oordeel overneemt, kan dit gevolgen hebben voor de importstromen van ons land. De eerstvolgende audit door de U.S. Coast Guard staat gepland voor december 2026.

De VSB benadrukt dat havenfaciliteiten zelf ook een grote verantwoordelijkheid dragen. Zij dienen strikt hun havenbeveiligingsplannen na te leven, door regelmatig trainingen en oefeningen uit te voeren en procedures actueel te houden.

Volgens de VSB is dit een kans om vaart te zetten achter de instelling van de Maritieme Beveiligingsraad en de Havenraad, die structureel toezicht en coördinatie kunnen bieden.

“De gesignaleerde knelpunten zijn oplosbaar, mits overheid, havens en bedrijfsleven gezamenlijk verantwoordelijkheid nemen,” aldus de VSB.

ShareTweetSend

Meer berichten

twee personen met een visuele beperking doe mee aan wedstrijd
Sport

Eerste Surinaamse Running Blind-atleten nemen deel aan kampioenschap in Nederland

delegatie lvv
Suriname

Boeren Brokopondo vragen aandacht voor wateroverlast, corruptie, gebrekkige voorzieningen en verlies grondrechten

suriname intelligentie iq
Lifestyle

Deze landen hebben de hoogste intelligentiescore in Zuid-Amerika

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws