• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

VS en Suriname bundelen krachten tegen illegale handel in wilde dieren

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
9 september 2025 13:43
in Suriname
jaguar

Ambassadeur Faucher sprak op 8 september de openingswoorden bij de Wildlife Evidence Recovery Training, georganiseerd door de U.S. Fish and Wildlife Service.

Hij verwelkomde minister Stanley Soeropawiro van het ministerie van Grondbeleid en Bosbeheer, dat toezicht houdt op de boswachters die deelnamen aan deze belangrijke training.

De vijfdaagse training richt zich op de bestrijding van de illegale handel in wilde dieren.

Deze vorm van criminaliteit is grensoverschrijdend, bedreigt de biodiversiteit, ondermijnt veiligheid en belemmert economische ontwikkeling.

Door Surinaamse autoriteiten te voorzien van moderne technieken en middelen om bewijsmateriaal te verzamelen, wordt een belangrijke stap gezet in de gezamenlijke strijd tegen dit probleem.

Faucher benadrukte dat deze activiteit niet alleen een investering is in kennis en vaardigheden, maar ook in de bescherming van het natuurlijk erfgoed van Suriname.

De samenwerking laat zien dat duurzame internationale partnerschappen nodig zijn om natuur en milieu te beschermen en om veiligheid te vergroten.

De Verenigde Staten geven wereldwijd het voorbeeld in de aanpak van illegale handel in wilde dieren en andere milieumisdrijven.

Met deze samenwerking met Suriname wordt opnieuw bevestigd dat gezamenlijke inspanning en wederzijds vertrouwen essentieel zijn om natuurbehoud en duurzame ontwikkeling te waarborgen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

relatie breuk liefde koppel ruzie stel huis
Lifestyle

Zussen raken slaags op familiefeest in Paramaribo om man

Minister André Misiekaba installeert nieuw bestuur van Jeugdtandverzorging Suriname met focus op betere mondzorg voor kinderen.
Suriname

Nieuw bestuur Jeugdtandverzorging geïnstalleerd met focus op betere bereikbaarheid

koffie drinken cafe bar
Lifestyle

Pinas: Wel geld voor kopje koffie van €6,70 maar klagen over hoe duur Suriname is

bvb klaaskreek
Suriname

Nieuw Bureau voor Burgerzaken Klaaskreek officieel in gebruik genomen

buza suriname caricom
Suriname

Suriname bereidt zich voor op COFCOR-vergadering en CARICOM-voorzitterschap

Minister Marinus Bee spreekt studenten toe tijdens afsluiting van Bestuurskunde Week aan de Anton de Kom Universiteit.
Suriname

Minister Bee roept studenten op tot integriteit en leiderschap tijdens Bestuurskunde Week

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws