• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Vrouwen en jongeren centraal in nieuwe samenwerking JOS en Go Bana

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
5 april 2026 01:00
in Suriname
go bana

Minister Gopal prijst impact van Go Bana in binnenland

Het Ministerie van Jeugdontwikkeling en Sport (JOS) en Stichting Go Bana gaan samenwerken om duurzame ontwikkeling in Suriname concreet vorm te geven.

Met gezamenlijke activiteiten gericht op vrouwenontwikkeling, jeugdparticipatie en milieubescherming worden meerdere Duurzame Ontwikkelingsdoelen van de Verenigde Naties aangepakt.

Voorzitter Linde Breeveld van Stichting Go Bana gaf tijdens een werkbezoek aan minister Lalinie Gopal en haar directieteam een presentatie over de werkzaamheden van de stichting en de zichtbare impact in verschillende dorpen in het binnenland.

De organisatie is actief in het gebied van Atjoni tot en met Nieuw Aurora en bereikt momenteel veertien dorpen.

Versterking van vrouwen en lokale economie

Een belangrijk onderdeel van het werk van de stichting is het versterken van vrouwen door hen te trainen in het verwerken van bananenvezels tot duurzame producten, zoals tassen, sieraden en andere handgemaakte artikelen.

Deze aanpak creëert nieuwe inkomstenmogelijkheden en draagt tegelijkertijd bij aan het behoud van traditionele vaardigheden en lokale ambachten.

Milieubewustwording en jeugdparticipatie

Ook milieubewustwording speelt een centrale rol binnen de projecten van Go Bana. In Atjoni worden scholen actief betrokken bij educatie over afvalbeheer en het verminderen van plasticgebruik.

Leerlingen worden opgeleid tot zogenoemde milieubrigadiers, die samen met hun gemeenschap werken aan een schonere leefomgeving. Het ingezamelde plastic wordt verwerkt in een lokaal verwerkingsfabriekje dat door de stichting is opgezet.

Waardering en aansluiting bij beleid

Minister Gopal sprak haar waardering uit voor de praktische en gemeenschapsgerichte aanpak van Stichting Go Bana. Volgens haar sluiten de initiatieven goed aan bij het beleid van JOS om jongeren actief te betrekken bij duurzame ontwikkeling en maatschappelijke verantwoordelijkheid.

Tijdens het overleg is afgesproken om te onderzoeken hoe het succesvolle concept van milieubrigadiers ook op andere scholen in Suriname kan worden ingevoerd.

Daarnaast wordt gekeken naar de inzet van de expertise van de stichting binnen naschoolse activiteiten van het ministerie. Ook willen beide partijen samenwerken aan een landelijke activiteit rond Wereldmilieudag.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Minister Pokie in gesprek met haar Braziliaanse ambtgenoot
Suriname

Suriname en Brazilië bespreken samenwerking rond sociale bescherming

President Simons stapt in het vliegtuig op weg naar Brazilië en de Dominicaanse Republiek
Suriname

Simons zoekt in Brazilië en Dominicaanse Republiek naar economische kansen

Met name senioren die een uitkering uit Nederland ontvangen zeggen dat zij steeds meer kwijt zijn aan hun dagelijkse boodschappen. Foto: illustratief
Lifestyle

Leven in Suriname wordt ook met euro inkomen steeds zwaarder

Illustratiefoto
Suriname

Groot verdriet na overlijden van 19-jarige verkeersslachtoffer

Incident tijdens vaartocht op de rivier
Suriname

Jongeman vermist na val in Marowijnerivier bij Da Paagi

Focus op vaderschap, mentale gezondheid en geweldpreventie.
Suriname

Binnenlandse Zaken start voorbereidingen voor Internationale Dag van de Man 2026

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws