• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Vrouw keert terug naar Suriname en beklaagt zich over betaalde toiletten: “vroeger was het gratis”

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
17 juli 2024 20:00
in Lifestyle, Suriname
vrouw oud bejaard toilet zorg badkamer

Een van origine Surinaamse dame op leeftijd die sinds de jaren ’80 in Nederland woont, heeft haar frustratie geuit over de volgens haar ‘toenemende trend’ van betaalde openbare toiletten in haar geboorteland.

Tijdens haar recente bezoek aan Suriname viel het haar op dat openbare toiletten steeds vaker geld kosten.

“Het lijkt Nederland wel met die betaalde toiletten,” zei ze verontwaardigd.

Ze deelde haar frustratie per mail met GFC Nieuws Lifestyle en benadrukte dat in de jaren ’90 en begin jaren 2000 openbare toiletten in Suriname vaak gratis waren.

In Nederland is het gebruikelijk om te betalen voor openbare toiletten, vooral op drukke locaties zoals treinstations en winkelcentra.

De reden hiervoor is vaak het onderhoud en de schoonmaak van de faciliteiten, wat door de gebruikers bekostigd wordt.

Deze trend is in veel Europese landen te zien, waar schone en goed onderhouden toiletten als een basisvoorziening worden beschouwd die enige vergoeding rechtvaardigt.

De vrouw beweert echter dat het in Suriname vroeger heel anders was. “Net zoals in Amerika, waar openbare toiletten grotendeels gratis zijn, was het in Suriname hetzelfde,” vertelt ze.

Mis dit niet:

Pensioen gaat eerder meetellen bij hypotheek voor Surinaamse vijftigplussers

DSB verhoogt transactielimiet naar SRD 300.000 na beveiligingsupdate

Uit onderzoek van onze redactie blijkt echter dat ook vroeger in veel gevallen betaald moest worden voor het toiletgebruik.

In de Verenigde Staten zijn gratis openbare toiletten de norm in veel steden, vaak gefinancierd door gemeentelijke middelen of commerciële instellingen die het als een service voor hun klanten zien.

Voor sommige oudere bezoekers die gewend zijn aan de gratis faciliteiten van vroeger, lijkt de verandering soms moeilijk te accepteren.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

den haag suriname nederland
Lifestyle

Pensioen gaat eerder meetellen bij hypotheek voor Surinaamse vijftigplussers

dsb de surinaamsche bank suriname paramaribo
Suriname

DSB verhoogt transactielimiet naar SRD 300.000 na beveiligingsupdate

Kabinet belooft snelle uitbetaling aan actievoerende bushouders
Suriname

Kabinet belooft snelle oplossing voor achterstallige brandstofcompensatie NVB-bushouders

Cocaïne, hasj en marihuana vernietigd te Kraka.
Suriname

Politie vernietigt 155 kilogram in beslag genomen drugs te Kraka

Auto botst tegen elektriciteitsmast, bestuurder raakt bekneld.
Suriname

Bestuurder vermoedelijk overleden na ernstig ongeval aan Abone- en Arabisstraat

taxi ulstrel suriname
Lifestyle

Zelfrijdende auto’s: ‘taxichauffeurs in Suriname kunnen hun werk verliezen’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws