• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Vrees voor massale exodus Surinamers naar Nederland ingeval goedkeuring visumvrij reizen

P. Peterson door P. Peterson
29 januari 2024 09:00
in Lifestyle, Nederland, Suriname
N337LR zanderij crash airport

Recentelijk heeft een bezorgde burger uit Suriname zijn zorgen geuit over de mogelijkheid van visumvrije toegang voor Surinamers tot Nederland.

In een e-mail aan onze redactie reageerde een trouwe lezer die niet bij naam genoemd wenst te worden, op geruchten die suggereren dat deze beleidswijziging binnenkort een realiteit kan worden.

Deze speculaties zijn aangewakkerd na signalen van het Surinaamse Ministerie van Buitenlandse Zaken dat er verkenningen gaande zijn naar de haalbaarheid van dit plan.

Zijn zorgen weerspiegelen de vrees die leeft onder sommige Surinamers. De lezer van GFC Nieuws uitte angst voor een mogelijke exodus, vergelijkbaar met of zelfs groter dan die rond de onafhankelijkheid in de jaren ’70.

“Ik vrees met grote vreze dat, als de voormalige kolonisator dit toelaat, Suriname in 2024 te maken zal krijgen met een grotere exodus dan die van rond de onafhankelijkheid; die vanaf 1973”.

“De persoonlijke vooruitzichten voor veel Surinamers zien er somber uit. Er is geen zekerheid dat het welvaarts- en welzijnspeil op korte termijn er positief uit zal zien”, aldus de bezorgde heer.

In 2022 registreerde de website allecijfers.nl een totaal van 359.814 Nederlanders die een Surinaamse migratieachtergrond hebben. In Suriname zelf telde men in dat jaar 623.236 inwoners. De vrees is dat de optie van visumvrij reizen naar Nederland een uittocht kan veroorzaken.

Het blijft een onderwerp dat zowel in Suriname als in Nederland nauwlettend gevolgd wordt, aangezien de besluitvorming hierover diepgaande gevolgen kan hebben voor de betrokken gemeenschappen.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

tsang
Suriname

Suriname onderzoekt hergebruik oude pompen en versterking waterbeheer

rutu cuisine
Suriname

Rutu Cuisine presenteert visie op culinair toerisme aan ministerie TCT

Monorath
Suriname

INTERPOL ziet grotere rol voor Suriname in bestrijding milieumisdrijven

sirene politie ambulance arrest aanhouding
Suriname

Bestuurster na dodelijke aanrijding van 8-jarige scholier heengezonden, rijbewijs ingevorderd

liefde relatie love
Suriname

UMA: bescherm het slachtoffer, deel het filmpje niet verder

Minister André Misiekaba ontvangt een delegatie van Huawei tijdens een presentatie over digitale zorgoplossingen en slimme gezondheidsnetwerken voor Suriname.
Suriname

Huawei presenteert digitale zorgoplossing aan ministerie van VWA

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws