• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

‘Voormalige kolonisator moet toelaten dat Surinamers visumvrij reizen naar Nederland’

P. Peterson door P. Peterson
27 januari 2024 14:00 - Geüpdatet op 29 januari 2024 08:18
in Lifestyle, Nederland, Suriname
KLM boeing zanderij johan adolf pengel luchthaven airport

In Suriname heerst er een toenemende verwachting dat visumvrije toegang tot Nederland voor Surinamers binnenkort een realiteit zal worden.

Deze hoop werd aangewakkerd nadat het Ministerie van Buitenlandse Zaken van Suriname indicaties gaf dat er mogelijkheden worden verkend voor visumvrije toegang tot Nederland.

Dit nieuws werd met groot enthousiasme ontvangen, vooral door de relatieve zwakte van het Surinaamse paspoort in vergelijking met dat van buurland Brazilië, wiens burgers al zonder visum naar Schengenlanden mogen reizen.

Op de Facebookpagina van GFC Nieuws uitten enkele Surinamers hun mening dat visumvrij reizen naar Nederland al lang mogelijk had moeten zijn.

Als argument voerden ze aan dat burgers uit voormalige Spaanse kolonies zonder toeristenvisum naar Spanje kunnen reizen.

Spanje, bekend om zijn vele ex-kolonies in Latijns-Amerika, heeft echter een wisselend visumbeleid; terwijl Argentijnen en Chilenen zonder visum naar Spanje en dus Europa mogen reizen, is dit niet het geval voor burgers van de Dominicaanse Republiek.

De roep vanuit Suriname voor visumvrije toegang tot Nederland is niet alleen een kwestie van reisgemak, maar ook een signaal richting het erkennen en herstellen van historische banden en ongelijkheden.

Terwijl de officiële besluitvorming nog in behandeling is, blijven de ogen van velen in Suriname hoopvol gericht op een positieve ontwikkeling in de nabije toekomst.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

tsang
Suriname

Suriname onderzoekt hergebruik oude pompen en versterking waterbeheer

rutu cuisine
Suriname

Rutu Cuisine presenteert visie op culinair toerisme aan ministerie TCT

Monorath
Suriname

INTERPOL ziet grotere rol voor Suriname in bestrijding milieumisdrijven

sirene politie ambulance arrest aanhouding
Suriname

Bestuurster na dodelijke aanrijding van 8-jarige scholier heengezonden, rijbewijs ingevorderd

liefde relatie love
Suriname

UMA: bescherm het slachtoffer, deel het filmpje niet verder

Minister André Misiekaba ontvangt een delegatie van Huawei tijdens een presentatie over digitale zorgoplossingen en slimme gezondheidsnetwerken voor Suriname.
Suriname

Huawei presenteert digitale zorgoplossing aan ministerie van VWA

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws