• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

VP Brunswijk gooit met geld vanuit helikopter

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
30 maart 2024 18:17 - Geüpdatet op 31 maart 2024 01:27
in Suriname
geld dollars

Een recente video op sociale media toont vermoedelijk de Surinaamse vicepresident Ronnie Brunswijk die geld uit een helikopter werpt naar bewoners van Pikin Slee. De beelden tonen hoe mensen zich haasten om het geld op te vangen. Bekijk onderaan beelden.

Deze actie heeft gemengde reacties opgeroepen. Sommigen prijzen de vicepresident voor zijn directe hulp aan de gemeenschap en zien het als een gebaar van vrijgevigheid en solidariteit met de minderbedeelden.

Anderen uiten in gesprek met GFC Nieuws echter zorgen over de effectiviteit en duurzaamheid van deze aanpak, en benadrukken de behoefte aan structurele oplossingen voor armoede.

Deze gebeurtenis roept volgens analisten ook vragen op over de rol van politici in het bieden van hulp aan gemeenschappen in nood en over de beste benadering van armoedebestrijding.

Ondanks de verdeelde meningen legt het incident de diepgaande sociaaleconomische uitdagingen bloot waarmee velen in Suriname worden geconfronteerd.

Een sympathisant van de partij van Brunswijk, ABOP, laat zaterdag in een reactie aan GFC weten dat Brunswijk zijn beweegredenen altijd humanitair zijn. “Hij heeft het hart op de juiste plek en zal er altijd alles aan doen om mijn medemens te helpen.”

Klik hier voor de beelden

Foto ter illustratie.

Mis dit niet:

Groene NGO Collectief Suriname waarschuwt voor grootschalige ontbossing

Afdeling Verkeer Regio Midden versterkt met extra dienstvoertuig

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Suriname verloor in 2022–2023 naar schatting 11.177 hectare bos.
Suriname

Groene NGO Collectief Suriname waarschuwt voor grootschalige ontbossing

Extra dienstvoertuig moet continuïteit verkeerscontroles waarborgen.
Suriname

Afdeling Verkeer Regio Midden versterkt met extra dienstvoertuig

Rawien Raghoenandan
Suriname

Bus- en boothouders kunnen niet langer wachten, gezinnen en bedrijven komen in gevaar

Minister André Misiekaba opende de eerste COVAB-zorgopleiding in Marowijne. Het initiatief moet meer lokaal opgeleide zorgmedewerkers opleveren voor het district. Foto: CDS
Suriname

Marowijne krijgt eerste verpleegkundeopleiding: tientallen studenten kunnen dichtbij huis studeren

Suriname neemt deel aan COP17 in Armenië, waar landen spreken over bescherming van biodiversiteit, internationale financiering en de uitvoering van natuurdoelen voor 2030. Foto: CDS
Suriname

Suriname zet bescherming van bossen en mangroven op agenda bij biodiversiteitstop

President Jennifer Simons. Foto: CDS
Suriname

Simons weigert nieuwe TAS-directeur te benoemen zolang onderzoek uitblijft

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws