• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Vijftal MoU’s ondertekend tussen Suriname en Nederland

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
14 september 2022 08:37
in Nieuws
redan mark rutte en santokhi

GFC NIEUWSREDACTIE- Onderdeel van het bezoek van de Nederlandse minister-president Mark Rutte is ook geweest de ondertekening van verschillende overeenkomsten tussen Surinaamse en Nederlandse bedrijven en instellingen.

Dit gebeurde in de boardroom van de Surinaamse Brouwerij. Het gaat in deze om:

1. MoU Consulytic MoU met NV AMPS Power Solutions
2. MoU Consulytic met Vereniging Surinaamse Bedrijven (VSB)
3. Siemens contract voor aanschaf van medische apparatuur voor het Academisch Ziekenhuis Paramaribo
4. Dordtech Letter of Intent met Ramadhin & Sons, over het opwekken van duurzame energie ten behoeve van de rijstproductie
5. Health Access International MoU met COVAB en Webhelp

Het bezoek van Rutte aan Suriname is volgens president Chandrikapersad Santokhi historisch en markeert een bijzonder moment in de continuering en verdieping van de concrete samenwerking. Volgens het Surinaamse staatshoofd heeft deze samenwerking reeds tastbare resultaten opgeleverd in de sectoren justitie, defensie en volksgezondheid.

Santokhi verzekerde de Nederlandse regeringsleider ervan dat de Surinaamse regering vastbesloten is om deze speciale samenwerking uit te breiden en te intensiveren, gebaseerd op gelijkwaardigheid en wederzijds respect. Volgens Santokhi vloeit de aanwezigheid van Rutte voort uit de vriendschappelijke relatie en hechte coöperatie tussen de twee landen, die vanaf het aantreden van de regering-Santokhi zijn hersteld en verstevigd.

Rutte en delegatie vertrokken dinsdagavond uit Suriname.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Andre Misiekaba
Suriname

Onderzoek bij SZF loopt, minister wijst beschuldigingen van persoonlijke belangenverstrengeling resoluut af

vijent marvin blinde vrouw
Suriname

Menselijke aandacht centraal bij bezoek districtscommissaris aan blinde senioren

gezondheidscentrum wonoredjo
Suriname

Modernisering regionale gezondheidszorg met steun van IDB en PAHO

binnenland suriname
Suriname

Suriname werkt aan Responsible Mining Strategy voor kleinschalige goudwinning

Appels
Nederland

Surinaamse boer wil appels kweken en zoekt hulp bij Nederlandse landbouwers

arts dokter ziekenhuis specialist
Gezondheid

Mannen in Paramaribo pleiten voor modernere operatiemethoden bij prostaatproblemen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws