• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Vier vreemdelingen voor overtreding vuurwapenwet aangehouden door politie Brokopondo

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
2 augustus 2022 12:00
in Nieuws
pexels kindel media 7773260 scaled

GFC NIEUWSREDACTIE- De politie van Brokopondo heeft in de avond van 31 juli na een telefonische melding vier vreemdelingen bij de aanmeerplaats Li Paw Sam in het district Brokopondo aangehouden.

Volgens de melding verplaatsten deze vier verdachten: Ribeiro I. (38), Francisco R. (50), Feixeira D, (21) en Baia J. (36), zich eerder op de dag in twee voertuigen in het district. Zij hielden de bootsman voor dat zij voor werkzaamheden moesten zijn bij het goudveld Bakalo.

Daar aangekomen, bleek niemand op de hoogte te zijn van hun aanwezigheid in het gebied en werden zij terug gestuurd naar Afobaka. Aan de hand van hun verdachte houding werd de politie in kennis gesteld, die gelijk inspeelde op de melding.

Bij het zien van de wetsdienaren poogden de verdachten zich uit de voeten te maken, maar werden door de politie aangehouden.

De verdachten hadden scherpe patronen van het kaliber 9 mm, hagelpatronen kaliber 12, twee vuistvuurwapens van 9 mm, meerschoten
jachtgeweer kaliber 12, enkelloop jachtgeweer kaliber 12, handschoenen, kledingstukken die vermoedelijk als maskers worden gebruikt en een aantal kleine scherpe voorwerpen bij zich.

De verdachten die aangaven dat zij zich voor goudwinningsactiviteiten in het gebied bevonden, hadden echter geen goudwinningsmaterialen in hun bezit.

Aangezien de politie eerder is geconfronteerd met soortgelijke gevallen, waarbij naderhand is gebleken dat verdachten zich voor berovingen in het district bevonden, rees het vermoeden bij de wetsdienaren dat ook dit viertal zou toeslaan op de goudvelden.

De vier verdachten, van wie drie hunner illegaal in het land blijken te zijn, werden ter voorgeleiding overgebracht naar het politiebureau en in vreemdelingen in verzekering gesteld.

Het onderzoek in deze zaak is overgedragen aan de afdeling Kapitale Delicten.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

skalians marowijnerivier goudwinning
Suriname

Minister NH waarschuwt goudzoekers: illegale winning langs rivieren stopt

boeren rijstboeren
Suriname

Rijstboeren in Nickerie in overleg over dringende sectorvraagstukken

miss india kandidaten
Suriname

Miss India Suriname-kandidaten werken aan impactvolle sociale projecten

geld portemonnee leeg
Suriname

‘Hongerloon’ van SRD 52,47 per uur laait opnieuw op, binnenkort nieuw minimumuurloon

perceel suriname
Suriname

OW waarschuwt: geen onderhoud kan leiden tot onteigening gevaarlijke en verlaten percelen

dorpen binnenland
Suriname

Dorpen langs de Cotticarivier vragen om ontsluiting en betere voorzieningen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws