• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Vicepresident Brunswijk maakt opwachting bij grootopperhoofd Aboikoni

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
9 november 2022 04:00
in Nieuws
brunswijk en aboikoni

GFC NIEUWSREDACTIE- De Surinaamse vice-president Ronnie Brunswijk was in het weekend naar het Boven-Suriname gebied voor het bijwonen van een liba krutu.

Voordat hij de krutu bijwoonde, toonde hij karakter en veerkracht door zijn opwachting te maken bij het grootopperhoofd der Saramaccaners, Albert Aboikonie. Eventuele misverstanden werden hiermee uit de weg geruimd. Dit vond plaats op de residentie van het grootopperhoofd te Asidonhopo.

Brunswijk werd vergezeld door ministers, assembleeleden en partijfunctionarissen. De VP riep op tot eenheid, omdat zonder eenheid geen ontwikkeling komt in het Saramaccaans gebied. “Unu musu lobi un’srefi”, zei hij.

De vicepresident en zijn gevolg zijn feestelijk ontvangen door de aanwezigen. De pijnpunten werden besproken in een luchtige en ongedwongen sfeer.

Een paar maanden terug stuurde Aboikoni nog een brief naar de president waarin hij het gedrag van Brunswijk afkeurde nadat hij voor de zoveelste keer in het gebied was, maar de granman niet in kennis stelde.

Bekijk ook:

Terwijl Den Haag spreidt, stapelt Paramaribo supermarkten op korte afstand

Suriname herdenkt 153 jaar Hindostaanse Immigratie met bloemenhulde bij Baba en Mai

Aboikoni zei nog dat hij het gedrag van de tweede man van het land niet langer zou accepteren en nationaal en internationaal stappen zou ondernemen indien Brunswijk zijn gedrag naar hem toe niet zou veranderen.

De delegatie werd door Aboikoni en zijn gezagdragers met open armen ontvangen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Supermarkt. Illustratiefoto
Nederland

Terwijl Den Haag spreidt, stapelt Paramaribo supermarkten op korte afstand

President Jennifer Simons en andere genodigden brengen een bloemenhulde bij het Baba en Mai-monument tijdens de herdenking van 153 jaar Hindostaanse Immigratie.
Suriname

Suriname herdenkt 153 jaar Hindostaanse Immigratie met bloemenhulde bij Baba en Mai

Wat is er aan de hand met de Bitcoin koers?
Lifestyle

Ook Surinamers kunnen op termijn profiteren van ‘lage’ Bitcoin-prijs

Cacaosector centraal in nieuwe samenwerking
Suriname

Dominicaanse landbouwkennis moet Surinaamse agrosector vooruithelpen

Suriname en Brazilië versterken samenwerking
Suriname

Suriname kijkt naar lagere importprijzen via directe Braziliaanse handelsroutes

Ventilator vermoedelijke oorzaak van verwoestende woningbrand
Suriname

64-jarige man gewond na woningbrand in Nickerie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws