• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

VES pleit voor vrijlating wisselkoers

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
2 maart 2021 14:45
in Nieuws
valuta koers dollar

GFC NIEUWSREDACTIE- Winston Ramautarsing, voorzitter van de Vereniging van Economisten in Suriname (VES), pleit ook voor het vrijlaten van de wisselkoers.

Het IMF heeft hetzelfde voorgesteld aan de regering. In het ochtendprogramma Mmanten Taki van 1 maart legde Ramautarsing uit dat het instellen van een minimale en maximale verkoopprijs van de US-Dollar niet zal werken. Deze maatregel geldt vanaf maandag 1 maart waarbij er voor 1 US- Dollar maximaal SRD 16.30 wordt neergeteld.

In zijn motivering geeft de VES-voorzitter aan dat de straatkoers veel hoger ligt dan de maximale verkoopprijs voor 1 US-Dollar. Hij blijft erbij dat deze maatregel geen kans van slagen heeft.

Minister Armand Achaibersing van Financiën en Planning heeft afgelopen zaterdag tijdens een persconferentie bij de Centrale Bank van Suriname aangegeven dat de wisselkoers nu niet vrijgelaten kan worden. Hij onderstreept dat de regering de mening deelt van het IMF en de VES, maar wijst erop dat de monetaire stabiliteit van het land eerst op peil moet worden gebracht.

Ramautarsing verwijst naar de periode 2000, toen Suriname, na de regering Wijdenbosch in een financiële malaise was beland. Toen heeft de regering van toenmalig president Ronald Venetiaan ervoor gekozen om de koers vrij te laten, die opliep naar 3600 Surinaamse gulden voor een Amerikaanse dollar. “En nadat het vertrouwen in de regering en de economie was hersteld, kwam er weer rust op de valutamarkt”, aldus de VES-topman.

Verder is Ramautarsing van mening dat de regering zaken te traag aanpakt, met als gevolg, meer verarming.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

vrowuennetwerk
Suriname

Wini Uma ABW bundelt vrouwelijke ondernemers in Para en daarbuiten

nieuw bestuur psychologen
Nederland

Nieuw bestuur psychologen en orthopedagogen zet in op versterking mentale gezondheid

zijin rosebel
Suriname

Zijin vraagt versterkte inzet politie en militairen rond mijngebied

voorlichting jeugd sipaliwini
Gezondheid

Meer dan 40 leerlingen VO Guyaba hebben nu beter begrip van HIV/AIDS

planetgold
Suriname

Gezamenlijk veldbezoek benadrukt belang van gezondheid en kwikbewustzijn

richanu santokhi
Suriname

Richanu Santokhi: Als ik aan de macht kom, zal ik ervoor zorgen dat geen dier gedupeerd wordt

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws