• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Verwaarlozing in Huize Ashiana zet samenleving aan tot actie

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
8 juli 2025 06:51
in Suriname
vrouw oud bejaard senior hindoe eenzaam

Illustratiefoto. 'Steeds meer ouderen voelen zich eenzaam in Suriname.'

Huize Ashiana, een overheidsverzorgingstehuis voor ouderen in Suriname, is voor velen allang geen thuis meer.

Structurele verwaarlozing van het gebouw, een gebrek aan onderhoud en personeel dat herhaaldelijk in actie is, zorgen ervoor dat bewoners regelmatig aan hun lot worden overgelaten. “Dit is geen zorg meer. Dit is verwaarlozing,” zegt een betrokken influencer.

Om deze schrijnende situatie onder de aandacht te brengen en actie te ondernemen, is op 4 juli de ‘Gi Lobi Solidariteitsactie’ van start gegaan.

Deze fondsenwervingsactie – die loopt tot en met dinsdag 9 juli – heeft als doel middelen bijeen te brengen voor verbetering van de leefomstandigheden van de bewoners van Huize Ashiana.

Jörgen Raymann, de bekende cabaretier en entertainer van Surinaamse afkomst, is de drijvende kracht achter deze actie.

Hij zet zich, samen met een team van betrokken burgers, maatschappelijke organisaties en bedrijven, in om het zorgcentrum te helpen transformeren van een plek van verwaarlozing naar een waardige en liefdevolle woonomgeving voor ouderen.

De solidariteitsactie wordt gehouden bij Jacana Amazon Wellness Resort in Paramaribo, waar gedurende vijf dagen diverse activiteiten plaatsvinden. Daarbij kunnen burgers, bedrijven en instellingen een bijdrage leveren, zowel financieel als in natura.

“Onze ouderen verdienen het om hun laatste jaren in rust, veiligheid en waardigheid door te brengen. Huize Ashiana moet weer een thuis worden – en dat kunnen we samen mogelijk maken,” aldus Raymann.

De organisatie roept de samenleving op om niet weg te kijken, maar juist in actie te komen. Doneren kan ter plaatse of via de speciaal opgezette donatiekanalen die worden gecommuniceerd via de officiële social media van Gi Lobi en de initiatiefnemers.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

adhin en indiase
Suriname

Suriname kijkt opnieuw naar India als strategische partner voor ontwikkeling

reizen koffer paspoort
Suriname

Suriname zet in op toegankelijkere e-paspoortdiensten voor burgers in buitenland

Wateroverlast regen buien
Suriname

Wateroverlast in Suriname niet alleen schuld van de VHP, zegt waarnemer

henk redmond
Suriname

Henk Redmond: “ICT kan Suriname economisch transformeren”

caribbean gatweway tct
Suriname

Caribbean Gateway Project moet Suriname sterker verbinden met de wereld

Regen
Suriname

Hevige regen verpest veel Moederdagactiviteiten in Paramaribo

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws