• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Verscheidene dames in Paramaribo mijden onbekende taxi’s na ongewenste avances

Ida Thornhill door Ida Thornhill
30 september 2025 18:00
in Lifestyle, Suriname
Taxi

'Taxi's in Suriname verwijderen seat belts van de achterstoel'

In Paramaribo kiezen sommige vrouwen ervoor uitsluitend gebruik te maken van taxichauffeurs die zij persoonlijk kennen en vertrouwen.

Dat blijkt uit gesprekken die GFC Nieuws voerde met verschillende dames uit de stad. Zij zeggen herhaaldelijk te zijn lastiggevallen door onbekende chauffeurs die hen ongevraagd met ongepaste voorstellen benaderden.

De 28-jarige Arlette die geen rijbewijs heeft en daarom vaak afhankelijk is van taxi’s, vertelt dat ze al geruime tijd bewust dezelfde twee personen belt wanneer ze ergens naartoe moet.

“Als zij niet beschikbaar zijn, zoek ik liever naar een andere oplossing. Een ander bedrijf bel ik niet meer. Ik heb al te vaak vervelende ervaringen meegemaakt, dat hoeft echt niet meer voor mij,” aldus haar aanpak.

Ook een oudere dame uit Paramaribo-Zuid, inmiddels 60 jaar, deelt haar verhaal. Zij rijdt uitsluitend met één chauffeur die ze al tientallen jaren kent.

Bekijk ook:

Felle kritiek op astrologiereclames bij STVS: Hering spreekt van misleiding

Waarom 32 graden in Nederland anders voelt dan 32 graden in Suriname

“Ik krijg nog steeds avances van mannen achter het stuur. Het voelt zeer ongemakkelijk wanneer iemand mij zomaar om een afspraak vraagt, terwijl ik daar geen enkele aanleiding voor heb gegeven. Met onbekenden stap ik gewoon niet meer in.”

Volgens de vrouwen die hun verhaal deden zijn hun ervaringen geen uitzonderingen. Binnen hun kennissenkring horen zij soortgelijke verhalen, vooral wanneer ze alleen zijn worden ze lastig gevallen.

Het zou volgens hen een veelvoorkomend probleem zijn dat vrouwen tijdens taxiritten ongewenst worden aangesproken of benaderd.

Het signaal onderstreept de behoefte aan meer veiligheid en vertrouwen in het Surinaamse taxivervoer.

Voor velen blijkt een vertrouwde chauffeur niet alleen een praktisch gemak, maar ook een noodzakelijke bescherming tegen situaties die zij als bedreigend ervaren.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Geor Hering vindt dat publieke media in Suriname zorgvuldig moeten omgaan met reclame-uitingen die volgens hem verwachtingen wekken zonder wetenschappelijke onderbouwing. Beeld: AI
Lifestyle

Felle kritiek op astrologiereclames bij STVS: Hering spreekt van misleiding

Waarom zeggen veel Surinamers dat de hitte in Nederland soms zwaarder aanvoelt dan thuis?
Lifestyle

Waarom 32 graden in Nederland anders voelt dan 32 graden in Suriname

Verdachte aangemerkt als vuurwapengevaarlijk
Suriname

Robert Welzijn gezocht voor mensenhandel, ontvoering, verkrachting en mishandeling

De medicijnen zijn niet of nauwelijks te vinden in Suriname. Illustratiefoto
Gezondheid

Kankerpatiënten in Suriname radeloos door tekort aan cruciaal medicijn

Surinaamse energieontwikkeling biedt kansen voor de hele regio.
Suriname

Jamaicaanse premier Holness prijst Suriname als voorbeeld voor de Caribische regio

Platform met 2.500 professionals moet Suriname voorbereiden op groeifase.
Suriname

Liopy lanceert talentplatform voor groeiende Surinaamse economie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws