• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Verliest Suriname de strijd tegen de omvangrijke drugscriminaliteit?

GFC Nieuws Ingezonden door GFC Nieuws Ingezonden
21 maart 2024 22:00
in Opinie
GFC. Nieuws uit Suriname

OPINIE – De vraag of Suriname de strijd tegen de omvangrijke drugscriminaliteit verliest, is een uiterst zorgwekkende en complexe kwestie.

De recente drugsvangsten, waaronder de ontdekking van 600 kg cocaïne in een vliegtuig en de verbranding van meer dan 2000 kg cocaïne, illustreren de diepgewortelde problemen waarmee het land wordt geconfronteerd.

Een van de belangrijkste uitdagingen is de vermeende infiltratie van drugsbazen in overheidsinstellingen, zoals de politie en het Openbaar Ministerie. Dit heeft geleid tot ernstige twijfels over de integriteit en effectiviteit van de Surinaamse rechtshandhaving.

Het gebrek aan transparantie en de vermeende betrokkenheid van overheidsfunctionarissen bij drugshandel ondermijnen niet alleen het vertrouwen van de bevolking, maar belemmeren ook de voortgang in de strijd tegen drugscriminaliteit.

Een andere zorg is het gebrek aan middelen en capaciteit van de Surinaamse autoriteiten om de drugshandel effectief aan te pakken. Er is een duidelijke behoefte aan meer investeringen in opsporings- en handhavingscapaciteit, evenals betere samenwerking met internationale partners om de drugshandel aan te pakken.

Het is echter belangrijk op te merken dat het probleem van drugscriminaliteit niet alleen een kwestie is van handhaving, maar ook van sociaaleconomische en culturele factoren. Armoede, gebrek aan kansen en sociaal-economische ongelijkheid spelen allemaal een rol bij het in stand houden van de drugshandel.

Om de strijd tegen drugscriminaliteit te kunnen winnen, moet Suriname een alomvattende aanpak hanteren die niet alleen gericht is op handhaving, maar ook op preventie, rehabilitatie en sociaaleconomische ontwikkeling.

Het is van cruciaal belang dat de Surinaamse autoriteiten samenwerken met alle relevante stakeholders, zowel nationaal als internationaal, om deze complexe uitdaging aan te pakken en de veiligheid en welvaart van het land te waarborgen.

Mis dit niet:

Mennonieten in Suriname: Bolivia waarschuwde ons al

Surinaamse vrouwen in Nederland hebben meer zekerheid, maar zijn ze ook gelukkiger?

N. Mohari

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Illustratiefoto Mennonieten.
Opinie

Mennonieten in Suriname: Bolivia waarschuwde ons al

vrouw muziek telefoon smartphone
Column

Surinaamse vrouwen in Nederland hebben meer zekerheid, maar zijn ze ook gelukkiger?

President Simons hoe lang laat u Suriname nog dagelijks in het donker zitten
Column

Hoe lang accepteert president Simons nog dat Suriname dagelijks urenlang zonder stroom zit

Edgar Sampie van de ABOP.
Opinie

Je hebt ‘dom, dommer’….. en dan ‘een volksvertegenwoordiger’

Uit eten met een man die geen kans maakt, alleen omdat hij waarschijnlijk betaalt. Foto: Illustratief
Column

Er zijn Surinaamse vrouwen die mannen daten voor gratis diners

santokhi vhp
Opinie

VHP, draai niet: one member, one vote bij het kiezen van de VHP-voorzitter

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws