• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Verdeeldheid binnen de Surinaamse regering een zorgelijk tafereel

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
2 november 2023 06:00
in Opinie, Suriname
GFC. Nieuws uit Suriname

OPINIE – De politieke arena van Suriname wordt al geruime tijd geteisterd door interne conflicten, en een van de meest recente strijdpunten heeft betrekking op het grondbeleid.

Deze spanningen zijn niet alleen verontrustend voor het land zelf, maar ze werpen ook een schaduw over de effectiviteit van de regering van president Chandrikapersad Santokhi en vicepresident Ronnie Brunswijk.

De kritiek op het functioneren van minister Dinotha Vorswijk en de discussie over de invulling van belangrijke posities binnen het ministerie van Grond-, Bos- en Bosbeheer (GBB) hebben de verdeeldheid binnen de regering alleen maar verergerd.

Het feit dat de VHP-achterban eerder dit jaar protesten heeft georganiseerd en petities heeft ingediend bij staatsinstellingen, getuigt van diepe onvrede over het huidige grondbeleid.

Het is een recht van de burger om zijn zorgen te uiten en de regering ter verantwoording te roepen, maar het laat ook zien dat er een ernstig gebrek aan vertrouwen is in de huidige aanpak van dit belangrijke beleidsterrein.

Deze ontevredenheid heeft duidelijk invloed gehad op de positie van minister Vorswijk, aangezien president Santokhi heeft aangegeven dat er drastische veranderingen nodig zijn in het ministerie van GBB om effectief te kunnen functioneren.

Echter, de verdeeldheid binnen de regering blijft een zorgelijk probleem. Vicepresident Brunswijk heeft zijn steun betuigd aan de noodzaak van versterking van het ministerie, maar er lijken diepgaande meningsverschillen te bestaan over hoe dit moet worden bereikt.

Het voorstel van de VHP om de functie van algemeen directeur binnen het ministerie in te vullen, lijkt een belangrijk struikelblok te zijn.

Terwijl Brunswijk akkoord is gegaan met de invulling van deze positie door de VHP, zolang dit gebeurt in overeenstemming met de hiërarchie van het ministerie, lijkt er nu onenigheid te zijn over de mate van bevoegdheid die de algemeen directeur zal krijgen.

Het is verontrustend dat deze interne politieke spanningen openlijk worden uitgevochten in de media en dat er kennelijk weinig onderlinge coördinatie is binnen de regering. Dit schaadt niet alleen het imago van de regering, maar het leidt ook af van de belangrijke kwestie van het grondbeleid in Suriname.

De burgers van Suriname hebben recht op een transparante, effectieve en samenhangende aanpak van dit beleidsgebied, en het is zorgwekkend dat politieke belangen deze doelstelling lijken te ondermijnen.

Het is van groot belang dat de leiders van de regeringspartijen, de VHP en de ABOP, snel tot een constructieve oplossing komen en zich richten op het dienen van het algemeen belang. Suriname staat voor talloze uitdagingen en heeft behoefte aan eenheid en cohesie binnen de regering om deze uitdagingen aan te pakken.

Het is te hopen dat de leiders binnen de regering hun meningsverschillen terzijde kunnen schuiven en zich kunnen concentreren op het vinden van gemeenschappelijke grond om het land vooruit te helpen.

Ben M.D.

DISCLAIMER: Publicatie van opiniestukken houdt niet in dat GFC het eens is met de inhoud

ShareTweetSendSend

Meer berichten

kpa
Suriname

Calamiteitenteam KPA versterkt met 47 nieuwe gecertificeerde leden

Keya Stedenburg
Lifestyle

Surinaamse mannen gaan viraal na wanhopige berichten aan jongedame

President Jennifer Simons in gesprek met seniore burgers tijdens de kerstviering in de tuin van het presidentieel paleis in Paramaribo.
Suriname

President Simons viert Kerst met ruim 500 senioren in tuin van presidentieel paleis

kind misbruik geweld
Opinie

Cultuur mag nooit een schild zijn voor misbruik

ebu jones
Opinie

Jones en Parmessar (NDP) sleutelen aan artikel 146 GW: “efficiëntie” met extra vergaderstoelen

[Aggregator] Downloaded image for imported item #424308
Suriname

Man aangehouden met vuurwapen tijdens surveillance

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws