• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Veel vrouwen weten niet hoe een zwangerschapstest te gebruiken en doen het verkeerd, beweren experts

P. Peterson door P. Peterson
27 november 2021 18:00 - Geüpdatet op 28 november 2021 07:52
in Lifestyle
zwanger test

'Kinderwens zonder vader roept vragen op in Suriname maar Nederland geeft antwoorden.'

GFC LIFESTYLEREDACTIE- Hoe lang wachten is ideaal wat betreft de accuratesse van een zwangerschapstest? Experts zijn van mening dat vrouwen niet goed op de hoogte zijn van hoe de test werkt.

Dames willen graag zo snel mogelijk weten of ze zwanger zijn, omdat ze mogelijk al symptomen zoals hoofdpijn en misselijkheid ervaren.

Specialisten adviseren echter niet te haasten, daar dit kan zorgen voor een vals negatieve uitslag. Dit houdt in dat je mogelijk later verrast wordt met een positieve.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Cannabisgebruik tijdens zwangerschap van invloed op placenta en kan verdere ontwikkeling kind beïnvloeden

Rond zes dagen na bevruchting komt het zwangerschapshormoon hCG in de urine terecht, dit is waar een zwangerschapstest naar zoekt.

Gezondheidsautoriteit NHS in het VK zegt dat je vanaf de eerste dag van je afwezige menstruatie mag testen, maar adviseert een week langer te wachten voor een nauwkeuriger resultaat.

Bekijk ook:

‘Suriname en Nederland mag je niet met elkaar vergelijken’

Leven op Europees niveau in Suriname: de kosten lopen sneller op dan gedacht

Tot slot zou het liefst de ochtendurine moeten worden getest omdat deze geconcentreerder is. Dit is echter geen vereiste.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

schaafijs paramaribo suriname
Lifestyle

‘Suriname en Nederland mag je niet met elkaar vergelijken’

vliegtuig reizen
Lifestyle

Leven op Europees niveau in Suriname: de kosten lopen sneller op dan gedacht

Geor Hering vindt dat publieke media in Suriname zorgvuldig moeten omgaan met reclame-uitingen die volgens hem verwachtingen wekken zonder wetenschappelijke onderbouwing. Beeld: AI
Lifestyle

Felle kritiek op astrologiereclames bij STVS: Hering spreekt van misleiding

Waarom zeggen veel Surinamers dat de hitte in Nederland soms zwaarder aanvoelt dan thuis?
Lifestyle

Waarom 32 graden in Nederland anders voelt dan 32 graden in Suriname

Aantal klachten over bouwvakkers opvallend groot. Foto: illustratief
Lifestyle

Waarom bestaan er zo weinig recensiesystemen voor vaklieden in Suriname?

Terwijl airco in Suriname en Amerika een basisbehoefte is, geldt het in Europa als een milieubelastende luxe.
Lifestyle

Surinamers kijken verbaasd op van het beperkte gebruik van airco’s in Nederland

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws