• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Veel Surinamers wachten tevergeefs op redding die er nooit zal komen

R. Pinas door R. Pinas
25 april 2025 11:00
in Column, Suriname
paramaribo suriname korjaal brommer

Overtocht per korjaal Leonsberg. Foto: illustratief

De verkiezingen komen eraan en je voelt het overal. Surinamers praten weer met hoop in hun stem, alsof een nieuwe president straks alles gaat oplossen.

Na vijf zware jaren vol crisis, dure boodschappen en onzekerheid is het begrijpelijk dat mensen snakken naar verandering. Maar wat ik zie, maakt me bezorgd.

Te veel van mijn landgenoten denken nog steeds dat de oplossing van buiten moet komen.

Ze hopen dat de overheid, een nieuwe leider of misschien zelfs een buitenlandse organisatie hun problemen gaat oplossen. Alsof er een reddingsboot komt aanvaren en jij alleen maar hoeft in te stappen.

Maar die boot komt niet. Niet vandaag, niet morgen. En hoe langer je blijft wachten, hoe dieper je zinkt.

Wat ik vaak zie, is dat mensen hun eigen kracht onderschatten. Ze zitten vast in een gedachte dat hun situatie zo erg is, dat er vanzelf hulp zal komen. Maar de wereld werkt niet zo.

De mensen die het land kapotmaken gaan niet ineens stoppen. De prijzen gaan niet vanzelf dalen. En geen enkele leider, hoe goed bedoeld ook, kan in z’n eentje jouw leven op orde brengen.

Toch zie ik ook een andere groep. Surinamers die ondanks alles toch iets van zichzelf maken. Die niet blijven hangen in klagen of hopen, maar zelf actie ondernemen.

Mis dit niet:

Del Prado waarschuwt voor politieke selectie bij verkrijging Surinaamse nationaliteit

Suriname werkt aan gespecialiseerde begeleiding van gedetineerden

Ze beginnen een klein bedrijf, leren iets nieuws, zoeken creatieve oplossingen. Niet omdat het makkelijk is, maar omdat ze weten dat niemand het voor hen gaat doen.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Ruben del Prado
Suriname

Del Prado waarschuwt voor politieke selectie bij verkrijging Surinaamse nationaliteit

Illustratiefoto.
Suriname

Suriname werkt aan gespecialiseerde begeleiding van gedetineerden

afval gooien uit raam auto
Column

Suriname vervuilt erop los en de milieupolitie kijkt toe

perceel
Lifestyle

Surinaams perceel op naam maar niet zelf betaald kan toch problemen geven bij bijstand

schiphol airport vertrekhal
Lifestyle

Surinamers kunnen bij aankomst op Schiphol tóch worden geweigerd ondanks goedgekeurd visum

Twee ontwerpwetten voor modernisering belastinginvordering.
Suriname

VSB vraagt bedrijfsleven om commentaar op nieuwe ontwerpwetten belastinginvordering

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws