• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Unicef doneert hulpgoederen voor binnenland

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
7 juli 2022 05:05
in Nieuws
noodhulp unicef

GFC NIEUWSREDACTIE- De United Nations International Children’s Emergency Fund (Unicef) heeft gehoor gegeven aan de oproep van de Nederlandse ambassade om in te komen met steun aan de getroffenen van de wateroverlast in het binnenland van Suriname.

Het VN-fonds heeft hiertoe op 6 juli een partij hulpgoederen overhandigd aan het Nationaal Coördinatie Centrum Rampenbeheersing (NCCR). Deze donatie werd in ontvangst genomen door NCCR-coördinator kolonel Jerry Slijngaard.

Henk van der Zwan, ambassadeur van het Koninkrijk der Nederlanden in Suriname, sprak zijn erkentelijkheid uit aan het adres van het Unicef voor het in korte tijd gehoor geven aan de oproep van de Nederlandse ambassade.

De Nederlandse regering heeft meteen nadat de noodsituatie in Suriname zich voordeed, gereageerd op de noodkreet van de Surinaamse regering.

Zij heeft een bedrag van 200.000 euro beschikbaar gesteld en dit via het internationale fonds aan Suriname gedoneerd.

Het Unicef heeft de hulpgoederen ingekocht en overhandigd aan het NCCR.

De Nederlandse diplomaat stelt het volste vertrouwen in het coördinatiecentrum en is ervan overtuigd dat goederen via het NCCR op de juiste plek terechtkomen.

De partij hulpgoederen bestaat uit zakken rijst, levensmiddelen, drinkwater, hygiëne artikelen, schoolspullen en speelgoed.

Een Nederlandse expert brengt nu ook in kaart wat de situatie momenteel is zodat er structureel hulp geboden kan worden.

Zowel ambassadeur Van der Zwan als Irfan Akhtar – Unicef’s deputy representative voor Guyana en Suriname – vindt het belangrijk dat de meest kwetsbare groepen goed verzorgd worden, te weten vrouwen en kinderen.

De functionarissen toonden zich dankbaar dat het fonds op deze wijze zijn steentje kan bijdragen in het lenigen van de nood van de binnenlandbewoners, in het bijzonder de vrouwen en kinderen.

“Unicef ​​heeft toegezegd het NCCR, de regering van Suriname, te steunen in deze noodsituatie en de kinderen en gezinnen in het binnenland te helpen om in hun basisbehoeften te voorzien”, geeft Akhtar aan.

De deputy representative voegt verder eraan toe dat ervoor gezorgd moet worden dat niemand achterblijft.

Volgens hem zal de steun van het Unicef ook een aanvulling zijn op de gezamenlijke inspanningen om het doel van het NCCR te dienen en om daarmee een ​​groot verschil te maken voor nu en de toekomst.

De Unicef-functionaris geeft als boodschap aan organisaties die met hulp inkomen, mee, dat zij de handen ineenslaan zodat elk kind wordt geholpen. Kolonel Slijngaard sprak ook zijn erkentelijkheid uit.

De NCCR-coördinator merkte op dat de situatie in de getroffen gebieden momenteel stabiel is en dat het water grotendeels is weggetrokken.

“We gaan nu over naar de herstelfase oftewel early recovery om de mensen in staat te stellen terug te keren naar hun oorspronkelijke woongebieden”, aldus de functionaris.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

gym sport fitness training kracht
Lifestyle

Gratis naar de gym voor alle werknemers in Suriname moet er komen, vindt Pinas

politie 1
Lifestyle

Paramaribo voelt zich in de steek gelaten door beperkte politiepatrouilles

seh spoedeisende hulp AZP
Gezondheid

Levens gaan verloren op SEH in Academisch Ziekenhuis Paramaribo door personeelstekort

fastfood drive thru eten restaurant mcdonald
Lifestyle

Grote vraag naar fastfood zorgt voor lange wachttijden en files op kinderdag

verkeersongeval
Suriname

Vrachtwagen kantelt op weg naar Nieuw Koffiekamp, bestuurder gewond

Ameerani Jarbandhan 2
Suriname

DNA-lid Ameerani Jarbandhan dringt opnieuw aan op urgente veiligheidsmaatregelen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws