• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

UNDP partner in duurzame drinkwatervoorziening

Patty door Patty
7 mei 2024 04:39
in Suriname
water

Het project van de United Nations Development Programme (UNDP) genaamd GCCA+ support for Climate Change Adaptation in Suriname – Phase 2 is ten einde.

Voor de afsluitingsceremonie zijn verschillende stakeholders waaronder het ministerie van Natuurlijke Hulpbronnen (NH) samengekomen in de Royal Ballroom van Hotel Torarica.

GCCA+ heeft zich in Suriname toegelegd op het ondersteunen van het beheer van watervoorraden en ecosystemen om de impact van klimaatverandering aan te pakken.

Het project is een gezamenlijk initiatief van de Europese Unie (EU) en UNDP dat gericht is op de effecten van klimaatverandering.

Door diverse belanghebbenden zijn presentaties gehouden, ook is een mini-expeditie georganiseerd waaraan verschillende stakeholders zoals het Waterforum Suriname, het Rode Kruis en Villa Sapakara hebben geparticipeerd.

Directeur Water van het ministerie van NH, Gonda Asadang, die op de tweede dag middels een toespraak de activiteit inluidde, ging in op de geïntegreerde aanpak van water.

Volgens de directeur is er bij het uitblijven van een geïntegreerde benadering geen garantie op drinkwater voor toekomstige generaties. In dit verband is de afdeling Integraal Waterbeheer toegevoegd aan het ministerie van NH.

Ondersteund door de UNDP, partner wanneer het gaat om de duurzame drinkwatervoorziening, zijn er bewustwordingsprogramma’s geïnitieerd.

Mis dit niet:

Surinaamse AOW’ers blijven met korting zitten terwijl Nederlands kabinet miljardenplan terugdraait

Clean-ups in Leonsberg en bij Vreedzaammarkt meten effect van PROMAR-interventies

Vanuit het directoraat Water is in 2023 het Waterplatform met een intersectoraal karakter in het leven geroepen. “Hierin zijn verschillende instanties, die betrokken zijn bij het watergebeuren, vertegenwoordigd,” aldus Asadang.

In 2016 is de behoefte aan Integraal Waterbeheer geïdentificeerd, waarna in 2019 een roadmap is ontwikkeld voor de capaciteitsversterking en implementatie Integraal Waterbeheer (IWB) in Suriname. Voor een gestructureerde aanpak hiervan zullen binnenkort drie waterwetten worden behandeld en afgekondigd.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

inflatie geld euro
Lifestyle

Surinaamse AOW’ers blijven met korting zitten terwijl Nederlands kabinet miljardenplan terugdraait

Clean-ups onderdeel van bredere monitoring.
Suriname

Clean-ups in Leonsberg en bij Vreedzaammarkt meten effect van PROMAR-interventies

Het Willebrod Axwijk Sport en Jeugdcentrum wordt schoongemaakt en opgeknapt om de negen sportvelden weer volledig bruikbaar te maken. Foto: CDS
Suriname

Integrale aanpak moet verwaarloosd SOSIS nieuw leven inblazen

Ontmoeting en samenwerking centraal tijdens Saamaka Mbei Mbei Wojo Wojo 2026.
Suriname

VSG wil betrokkenheid binnen Saamaka-gemeenschappen verder versterken

“Dogla” aangehouden na beschuldiging van poging tot verkrachting.
Suriname

Vrouw treft gewapende man naast bed aan in Albina, verdachte aangehouden

Vondst kluis leidt tot onderzoek van politie en recherche
Suriname

Opengebroken kluis zonder inhoud aangetroffen tijdens schoonmaakwerkzaamheden Santo Boma

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws