• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Uitgebreide enquête onder citrustelers in districten Nickerie en Coronie

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
10 december 2022 01:00
in Nieuws
fruit vruchten

GFC NIEUWSREDACTIE- Het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) in Suriname start de komende week met een uitgebreide enquête onderzoek onder de citrustelers in de districten Nickerie en Coronie.

Het doel van dit onderzoek is om de teelt van citrus in Suriname op te voeren. In het kader hiervan is er op vrijdag 9 december 2022, voor de enquêteurs een teach-in verzorgd op het LVV-hoofdkantoor te Nickerie.

Dit enquêteonderzoek moet duidelijkheid verschaffen over hoeveel citrus, welke soorten variëteiten en met welke ziekten en plagen citrustelers in deze districten te maken hebben.

Ook in de districten Saramacca, Commewijne, Marowijne, Para en Brokopondo zal dit enquêteonderzoek plaatsvinden. Het ligt in de planning om dit onderzoek tegen eind februari 2023 afgerond te hebben.

Met de verkregen data moet het voor het ministerie van LVV duidelijk worden welke behoefte er bij citrustelers bestaat aan informatie, begeleiding en training. Hierna zal het ministerie gelijk van start gaan met het trainen van deze telers en haar voorlichters.

“Het ligt ook in de bedoeling om informatie brochures en instructiefilms te gaan produceren over de citrusteelt,” zegt Soesila Udit -Ramautar teamleader van het Inter-American Development Bank-project “Strengthening of citrus production in Suriname” waarvan het enquêteonderzoek een onderdeel is.

Bij het enquêteonderzoek zullen slechts telers met vijf en meer bomen worden meegenomen, omdat het project zich meer concentreert op de telers die richting commerciële teelt gaan.

Het citrusproject wordt gecoördineerd door een projectteam, met ondersteuning van de afdeling Vruchtbomen Onderzoek van het directoraat Landbouw, Onderzoek, Afzet en Verwerking van het ministerie van LVV.

Mis dit niet:

Bestuurder aangehouden met drugs in reiskoffer bij controle Stolkertsijver

West-Suriname krijgt trainingen en grants voor duurzaam ondernemerschap

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Politie vindt drugs in kofferbak van Toyota Wish.
Suriname

Bestuurder aangehouden met drugs in reiskoffer bij controle Stolkertsijver

Grants moeten lokale economie en natuurbescherming in West-Suriname versterken
Suriname

West-Suriname krijgt trainingen en grants voor duurzaam ondernemerschap

KLM Boeing 777 op Zanderij
Lifestyle

‘Rijke Surinaamse ouders willen een huis kopen voor hun kind in Nederland’

Dodelijk incident na vechtpartij tussen drie mannen in Doewatrastraat
Suriname

Man overlijdt na schot met eigen vuurwapen tijdens vechtpartij in Munder

Nieuwe standaarden richten zich op kwaliteit, milieu en voedselveiligheid.
Suriname

Suriname wil vijf internationale normen actualiseren voor bedrijfsleven

Ondernemers uitgenodigd om ontwerp-belastingwetten kritisch te beoordelen.
Suriname

Nieuwe belastingwetten kunnen gevolgen hebben voor ondernemingen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws