• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Traditioneel gezag vraagt betere financiële waardering

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
7 June 2022 05:00
in Nieuws
traditioneel gezag granmans

GFC NIEUWSREDACTIE- Een delegatie van afgevaardigden van de stam der Saramaccaners, stam der Aucaners, stam der Matawai, stam der Paramaccaners, stam der Kwinti’s, stam der Aloekoe en de vertegenwoordigers van de Inheemsen hebben middels een petitie aandacht gevraagd voor een betere waardering en beloning voor het traditioneel gezag.

Deze petitie is overhandigd aan de voorzitter van De Nationale Assemblee, Marinus Bee.

De petitionarissen hebben in de petitie gevraagd het honorarium van elke dignitaris tien maal te verhogen. “Jaar in jaar uit zijn wij de gezagdragers in het binnenland bezig met het besturen van het volk in het binnenland. Ook treden wij op als geestelijk leiders en bemiddelaars in geschillen binnen de stammen.

“Verder zijn wij het aanspreekpunt van de overheid in alle bestuurlijke aangelegenheden met ons volk. Daarnaast zijn wij de bewakers van onze regenwoud, waarmee de overheid zit te pronken om internationale fora”, luidt een passage uit de petitie.

Na de petitie in ontvangst te hebben genomen, heeft de parlementsvoorzitter aangegeven dat hij als kind van het binnenland bekend is met de problemen.

Hij heeft de petitionarissen aangegeven in contact te treden met de overheid. Ook geeft hij dat rechten, plichten met zich mee brengen.

De DNA-voorzitter vroeg de aanwezigen hierover na te denken, om zo de discussie in de toekomst te voeren. Hij zegt dankbaar te zijn met het werk dat er nu geleverd wordt door de gezagdragers.

Naast de voorzitter hebben de leden Asiskumar Gajadien, Obed Kanape en Henk Aviankoi de aanbieding van de petitie bijgewoond.

ShareTweetSend

Meer berichten

milieuvervuiling platte brug
Suriname

Plattebrug kreunt onder afval: Surinamers vervuilen hun eigen erfgoed

Zwaailicht politie
Suriname

Bromfiets mogelijk gedumpt en in brand gestoken

asfaltering OW werkzaamheden
Suriname

Einde aan gevaarlijke verkeerssituaties in Soekramsingstraat

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws