• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Toeristen botsen op laksheid bij aankomst in Suriname

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
30 mei 2025 16:00
in Lifestyle, Suriname
Vliegtuig stoelen cabine

Illustratiefoto. 'GFC Nieuws ontving klacht van passagier op Schiphol-Zanderij route'

Wie vanuit Nederland op Zanderij landt, verwacht een warm welkom en een vlotte afhandeling. Maar volgens sommige passagiers slaat de realiteit die hoop snel aan diggelen.

Een van hen is Jack M., een trouwe lezer van GFC Nieuws die zijn ervaring deelt na zijn laatste aankomst op de luchthaven.

“Je komt doodmoe aan na negen uur vliegen, maar het tempo bij de paspoortcontrole is om te huilen,” zegt hij.

“De militairen nemen hun tijd en lijken soms bekenden voorrang te geven. De rest moet maar wachten.”

Volgens Jack is de bagageband ook geen oase van efficiëntie. “Je wacht eindeloos en niemand geeft uitleg. Iedereen kijkt elkaar maar moedeloos aan.”

Wat hem het meest opvalt, is dat deze houding niet beperkt blijft tot de luchthaven. Ook bij banken ondervindt hij traagheid en verwarring.

“Je gaat erheen met een simpele vraag en drie uur later ben je nog niets wijzer. Medewerkers geven tegenstrijdige informatie en lijken niet echt zin te hebben in hun werk.”

Een ander terugkerend probleem is het betalen met eurobiljetten in winkels.

Mis dit niet:

Minister Baasaron wil einde aan onregelmatige veerdienst tussen Suriname en Guyana

Simons wil dat olie- en gasinkomsten ook banen buiten energiesector opleveren

“Ze bekijken het geld alsof het vals is. Elk biljet gaat onder een lamp of wordt afgekeurd omdat er een vouwtje in zit. Je voelt je er als klant totaal niet serieus genomen.”

De ontvangst op Zanderij voelt voor Jack en anderen meer als een koude douche dan als een warm welkom.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

baasaron
Suriname

Minister Baasaron wil einde aan onregelmatige veerdienst tussen Suriname en Guyana

President Jennifer Geerlings-Simons riep tijdens de International Business Conference 2026 op tot meer investeringen in Surinaamse bedrijven en economische sectoren buiten de olie- en gaswinning. Foto: CDS
Suriname

Simons wil dat olie- en gasinkomsten ook banen buiten energiesector opleveren

Huurders kunnen hun huurprijs en servicekosten laten controleren. Foto: Rotterdam Erasmusbrug
Lifestyle

‘Surinamers die in Nederland huren kunnen te veel betalen zonder het te weten’

Nieuwe rampenplannen moeten beter aansluiten op actuele risico’s.
Suriname

NCCR start trainingstraject voor vernieuwing rampenplannen districten

SWM waarschuwt aannemers na ongemelde breuk in belangrijke waterleiding.
Suriname

Waterverlies sinds 8 oktober door beschadigde hoofdleiding in Paramaribo-Noord

Bouw moet binnen twee jaar klaar zijn.
Suriname

Bouw van 350 sociale woningen te Reeberg officieel van start

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws