• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Toename jeugdcriminaliteit in Suriname baart kritische burgers zorgen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
20 juli 2023 00:00
in Nieuws
shock schrik vrouw

GFC NIEUWSREDACTIE– Een groep bezorgde burgers uit de Surinaamse gemeenschap heeft de alarmbel geluid over een zorgwekkende stijging in jeugdcriminaliteit.

Recentelijk gemelde incidenten, waarbij jongeren elkaar verwonden met scherpe voorwerpen en zelfs situaties die tragisch eindigen in het verlies van jonge levens, hebben een golf van bezorgdheid veroorzaakt.

Ook enkele ouders uit Paramaribo hebben in gesprek met GFC hun onrust geuit over de alarmerende trend van gewapende scholieren. De angst onder ouders neemt toe en er heerst een groeiende onzekerheid over de veiligheid van hun kinderen.

Men wijst op een reeks factoren die bijdragen aan deze trend, zoals de toegenomen agressie in muziek en media. Ze roepen op tot een gezamenlijke aanpak van dit probleem, die zowel gericht is op de opvoeding van jongeren als op hun omgeving.

“Er is behoefte aan diepgaande gesprekken en passende begeleiding om de denkpatronen van onze jongeren te veranderen, vooral die met gedragsproblemen,” menen ze.

Ze pleiten ook voor regelmatige tassencontroles door zowel ouders als leerkrachten.

Daarnaast richten ze hun aandacht op de rol van artiesten in deze situatie, hen op te roepen hun invloed op de jeugd positief te gebruiken. “Stop met het verheerlijken van geweld in muziek en media. Wees een rolmodel voor onze jongeren,” is het verzoek.

Bekijk ook:

VIDS zoekt in Brazilië kennis voor bestrijding van cassavebezemziekte

Poetini Atompai: “Ik zal de waarheid blijven spreken”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Inheemse kennisuitwisseling moet Suriname helpen bij bestrijding van ziekte.
Suriname

VIDS zoekt in Brazilië kennis voor bestrijding van cassavebezemziekte

NPS-parlementariër Atompai kritisch over eerste regeringsjaar Simons/Rusland.
Suriname

Poetini Atompai: “Ik zal de waarheid blijven spreken”

OWRO start maandlange rehabilitatie van Domineestraat
Suriname

Wegwerkzaamheden aan Domineestraat van 3 augustus – 3 september, weg volledig afgesloten

LVV investeert in kennis en ontwikkeling van pluimveehouders in Nickerie.
Suriname

LVV rondt basistraining pluimveehouderij in Nickerie succesvol af

Bijstandsuitkering: een reis naar Suriname moet vooraf gemeld worden bij de gemeente, die beoordeelt of het verblijf is toegestaan
Lifestyle

Niet alle Nederlandse uitkeringen kunnen bij verhuizing naar Suriname worden behouden

Ministerie van Justitie en Politie start jubileumproject bij Esther Stichting
Suriname

Schoonmaakactie door gedetineerden geeft Esther Stichting nieuwe impuls

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws