• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Toekomstige regering wil leger breder inzetten voor de samenleving

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
5 juli 2025 18:00
in Suriname
bevordering militairen defensie nl 2

Internationale samenwerking versterkt gezondheidszorg in Suriname.

Er zijn binnen politieke kringen geluiden te horen over het actiever inzetten van het Surinaamse leger voor maatschappelijke ontwikkeling.

Bij de vorming van de nieuwe regering zijn er volgens ingewijden plannen in voorbereiding om defensie een bredere rol te geven die verder reikt dan alleen nationale veiligheid.

Het leger zou als het aan bepaalde politici ligt worden omgevormd tot een ontwikkelingsleger met een sterke sociale functie.

GFC Nieuws heeft vernomen dat er serieus wordt gekeken naar manieren om manschappen structureel in te zetten voor projecten die de gemeenschap direct ten goede komen.

Hierbij valt te denken aan de ondersteuning van wederopbouw in ondergelopen gebieden na overstromingen en het bouwen van eenvoudige woningen voor kwetsbare gezinnen.

Ook in de gezondheidszorg en het onderwijs liggen volgens bronnen kansen. Zo zouden militairen logistieke ondersteuning kunnen bieden bij medische campagnes in het binnenland en basisonderwijsprojecten kunnen versterken door infrastructuur of veiligheid te leveren op afgelegen posten.

Daarnaast wordt gedacht aan jeugdbegeleiding en sportprojecten waarbij militairen jongeren discipline, vaardigheden en structuur kunnen bijbrengen.

Het idee leeft dat het leger op deze manier opnieuw aansluiting kan vinden bij de samenleving en tegelijk de sociale weerbaarheid van het land vergroot.

Mis dit niet:

Jeugdinstanties overhandigen beleidsnota met jongerenprioriteiten aan president Simons

Lang verblijf in Suriname kan Nederlandse sociale huurwoning in gevaar brengen

Door defensie niet alleen als bewaker van grenzen te zien, maar ook als bouwer van toekomst, hopen voorstanders dat het imago van het leger een positieve wending krijgt en de samenleving een voordeel kan halen.

Of deze plannen daadwerkelijk worden uitgevoerd in de komende jaren zal duidelijk worden. Maar het signaal is helder: een groter maatschappelijk nut van het leger staat op de agenda.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Werkgelegenheid, onderwijs en mentale gezondheid centraal in jeugdbeleidsnota
Suriname

Jeugdinstanties overhandigen beleidsnota met jongerenprioriteiten aan president Simons

klm boeing 777 op zanderij
Lifestyle

Lang verblijf in Suriname kan Nederlandse sociale huurwoning in gevaar brengen

Regionale samenwerking centraal tijdens topconferentie.
Suriname

Vicepresident Gregory Rusland vertegenwoordigt president op Caribische top

Twee verdachten vast na politieacties aan Bloemkoolstraat en Drambrandersgracht
Suriname

Politie neemt drugs, vuurwapen en munitie in beslag bij acties op twee locaties

Vertrekhal Zanderij
Nederland

Onderhoud dwingt KLM vluchten te schrappen, Surinameroute nog niet genoemd

winkel supermarkt
Suriname

ECD kan winkels sluiten en vergunningen laten intrekken bij herhaalde overtredingen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws